Alpine, ilerleyen yıllarda otomotiv sektöründe kendi adından söz ettirmek için tam gaz mesai yapmaya devam ediyor. Formula 1 tarafına da ilgisi bir hayli yüksek olan marka, yaptığı yeni işbirlikleri ile dikkat çekiyor. Maximum Effort Investments, Otro Capital ve RedBird Capital Partners bunlardan yalnızca birkaçı.

Hatırlatmak isteriz ki Alpine, 2024 Dünya Dayanıklılık Şampiyonası'nda yer alacak ki kısa bir süre önce LMDh aracını 3.4 litrelik, tek turbo V6 hibrit ile 677 bg üreten A424_β ile hayatımıza girmişti. Söz konusu yola uygun otomobiller olduğunda, önümüzdeki on yılın sonuna kadar en az yedi tanesinin piyasaya çıkması bekleniyor.

Galeri: Alpine A290_β - Gösteri Otomobili

Haberimizin kapa fotoğrafında yer verdiğimiz teaser, A290, C-segmenti Crossover GT, elektrikli A110'un bir roadster versiyonu gibi modelleri gösteriyor. Tarihler 2030'a doğru ilerledikçe, daha büyük D/E segmenti modeller serinin en üstünde konumlanacak

Hatırlatmak isteriz ki içinde bulunduğumuz yılın ilk zamanlarında Alpine CEO'su Laurent Rossi, SUV'lerinin Porsche Macan ve Cayenne'e rakip olacağını ifade etmişti. Söz konusu SUV'lerin yaklaşık beş metre uzunluğunda geleceğini, bu modellerin tartıya çıktıklarında ise yaklaşık olarak 2.000 kilogram geleceklerini belirtmişti. 

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, Alpine'in tarihler 2027'yi gösterdiğinde yeni pazarlara gireceğinden mütevellit bu tarihten itibaren küresel bir genişleme planları yaptığını hatırlatmak isteriz.