Daha önceki haberlerimizde de yer verdiğimiz üzere Lamborghini, 2028'de 2+2 grand tourer şeklinde gelecek olan tamamen elektrikli ilk ürünü üzerinde yoğun bir mesai harcıyor. Marka, gelecek yılın sonuna kadar tüm ürün yelpazesini hibritleştirmek ile birlikte, şirketin karbon emisyonlarını yüzde 80 oranında azaltma hedefine ulaşmasına katkıda bulunmak adına dördüncü model serisini getirmek istiyor.

Bu minvalde 2024 Revuelto'nun son lansmanında, dördüncü modelin şirketin mevcut ürün portföyündeki bir kör noktayı kapatacağını söyleyen Lamborghini Başkanı ve CEO'su Stephan Winkelmann'ın görüşlerine yer vermek isteriz. Winkelmann, "Yeni bir gövde stili olacak, zira bugün seride eksik olan bir GT 2+2 ve bunun iki süper spor otomobile ve SUV'ye iyi bir eklenti olacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Galeri: Lamborghini Revuelto

Tamamen elektrikli, dört koltuklu GT otomobil, bunun yerine Lamborghini'ye kulislerde konuşulanlara göre yeni nesil Porsche 911 EV için bir rakip olabilir. Belirtmek isteriz ki EV, halihazırda tamamen elektrikli olan bir Lamborghini serisine katılacak. Urus ise gelecek yıl bir şarj edilebilir hibrite dönüşmesini sağlayan önemli bir güncelleme alacak. Bütün bunların ardından, Lamborghini'nin 60 yıllık tarihindeki ilk şarj edilebilir hibriti olan amiral gemisi olan Aventador'un yerini alacak Revuelto gelecek.

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, Revuelto'nun ön e-aksında bulunan gelişmiş eksenel akılı motor teknolojisi ile ilgili önemli bir bilgiyi paylaşmak isteriz. Bu teknoloji ile, daha geleneksel radyal akılı motorlardan çok daha fazla güç yoğunluğu ve verimlilik sağlayarak tamamen elektrikli bir araca yönelme ihtimali ortaya çıkıyor.

Son olarak bu teknolojinin yalnızca Ferrari SF90 ve McLaren Artura gibi süper otomobillerde bulunduğunu hatırlatmak isteriz.