Mercedes'in tamamen elektrikli küçük SUV'si olan güncellenmiş EQB'ye ikinci kez rastlıyoruz. Bundan yaklaşık bir ay önce, şubat ayındaki prototipi göz önüne getirerek belirtebiliriz ki buradaki araçla pek bir farklılık göstermiyor. Bununla birlikte, şu anda çok daha detaylı görüntülere sahip olduğumuzu da belirtmemiz gerek.

Arka taraftan başlıyoruz ki burada arka farları kapatan ince bir kamuflaj şeridine tanıklık ediyoruz. Arka lambaların iç yapısında farklılıklar algılasak da genel olarak aynı şekle sahip olduğunu söyleyebiliriz. 

Galeri: 2024 Mercedes-Benz EQB Casus Fotoğrafları

Ön taraftaki değişikliklerden de bahsedelim. Bu noktada her ne kadar farlar değişiklik göstermese de ancak ızgaranın Mercedes EQS'de gördüğümüze benzer bir tasarımı olabileceğini düşünüyoruz. Alt yüzde yapılacak değişikliklerin ise minimal düzeyde seyredileceği bekleniliyor. Ufak bir dipnot: Mevcut EQB ile bir hayli benzerlik gösteren köşe havalandırmalarını nihai modelde çok daha iyi görebileceğiz.

İç mekana geldiğimizde ise, burada incelediğimiz EQB'nin sürücü tarafından ön panelin merkezine kadar uzanan geniş bir tablete benzeyen dijital ekranı olduğunu düşünüyoruz. 

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, mevcut EQB'nin 2021'in ikinci yarısında piyasaya sürüldüğünü hatırlatmak isteriz. Bu sebepten mütevellit, kendisinin güncellenmiş modelini resmi olarak görmemiz için bir hayli zaman geçmesi gerek diye düşünüyoruz. Öyle görünüyor ki araçta yapılacak tüm değişiklikler, muhtemelen içinde bulunduğumuz yılın sonlarına doğru resmiyet kazanacak.