Audi A6 E-Tron, markanın yaklaşmakta olan elektrikli sedanı olarak testlerine devam ediyor. Hemen aşağıda inceleyebileceğiniz casus fotoğraflar, EV'nin RS6 performans varyantına ilk bakışımızı gösteriyor. İncelediğimiz kadarıyla aracın gövdesi, A6 E-Tron'un önceki casus fotoğraflarıyla eşleşiyor gibi duruyor. Casuslarımız, buradaki aracın RS6 EV olabileceğini öne sürüyor.

Bu aşamada her ne kadar emin olamasak da RS6'nın da daha agresif bir gövdeye sahip bir şekilde karşımıza çıkacağını düşünüyorduk. Elbette kamuflaj bu aşamada görmemiz gereken şeyleri saklıyor olabilir. 

Galeri: Audi RS6 E-Tron Casus Fotoğrafları

Audi, A6 E-Tron konseptlerinin hiçbirinin iç mekanına dair bir görüntü paylaşamadığından, bu konuda herhangi keskin bir yorum yapmak zor gözüküyor. Bu aşamada masadaki bilgiler, yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip teknoloji odaklı bir kabin görebileceğimiz yönünde diyebiliriz. Şimdilik RS6 E-Tron ile ilgili teknik detayları belirli olmasa da, standart A6 E-Tron'un Audi'nin PPE mimarisini kullandığını bildiğimizden performans varyantının da aynı şekilde geleceğini düşünüyoruz.

Hatırlatmak isteriz ki A6 E-Tron konsepti, 475 beygir gücü ve 800 Nm tork üretiyor. Bu da aracın 0-100 km/sa hızlanmasını 4.0 saniyeden daha kısa az bir sürede yapmasını sağlıyor. Bakalım performans versiyonu nasıl istatistiklere sahip olacak?

A6 E-Tron konseptinden detaylar vermeye devam ediyoruz. Kendisi 100 kWh'lık bir pil takımı kullanan bu güzellik, WLTP döngüsünde 700 kilometrenin üzerinde bir menzil sağlıyor.

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, üretim gövdeli A6 E-Tron'un içinde bulunduğumuz sene satışa çıkmasını beklediğimizi hatırlatmak isteriz.