Daha önce yalnızca bir kez gözlemleyebildiğimiz Mini Aceman prototipine bu kez Almanya'da denk gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Casus fotoğrafçılarımızın yoğun çaba göstererek gözlemlediği bu güzellik, Münih çevresinde trafiğe takılmış bir vaziyette görüntülendi.

Aracın kaplaması, daha önce gördüğümüz ilk Aceman prototipi ile neredeyse anı gözüküyor. İlk fotoğraflara göre kendisinin boyutunu çok daha iyi analiz edebiliyoruz. Kulislerde konuşulanlara göre, Aceman'n Mini'nin ürün yelpazesindeki Clubman'in yerini alabileceğine dair iddialar yer alıyor. Her halükarda Aceman için geniş bir EV olduğunu söyleyebiliriz. Countryman'in içten yanmalı aktarma organıyla çalıştığı da akıllara geldiğinde, bu senaryo oldukça mantıklı duruyor.

Galeri: Mini Aceman Yeni Casus Fotoğrafları

Aceman'in iç mekanının dışı kadar büyük olması bekleniyor. İçten yanmalı motor organlarının bir kenara bırakıldığını düşündüğümüz zaman, kendisinin Countryman ile kıyaslandığında yolculara çok daha fazla alan sunması bekleniyor. Unutmadan belirtelim, Aceman'in Çinli üretici Great Wall ile birlikte geliştirilen özel bir elektrikli platform kullanacağı belirtiliyor. 

Hatırlatmak isteriz ki Mini Aceman konsepti, oldukça sağlam görünen bir ızgara ve köşeli farlarla tanıdık fakat bir o kadar da farklı bir Mini yüzü ile Temmuz 2022'de tanıtılmıştı. Görüntülere baktığımızda fark ettik ki, konseptteki farları buradaki prototipte de görebiliyoruz.

Kendisinin iç mekanına tam anlamıyla hakim olamasak da, konseptin ortada büyük bir yuvarlak ekran ve tüm gösterge panelini bilgi ile aydınlatabilen bir projeksiyon sistemi ile geldiğinin altını çizmek gerekir. Minimalist bir iç mekan düzenin kurgulandığı prototipte, bu aşamada sadece yuvarlak orta ekranın gelişine kesin bir gözle bakıyoruz.

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, Aceman'in 2024'e kadar piyasaya çıkmayacağını düşündüğümüzü belirtmek isteriz.