Hepimiz biliyoruz ki Kia EV9, markanın EV gamını genişletecek üç sıralı bir elektrikli crossover olacak. Aşağıda inceleyebileceğiniz yeni casus fotoğraflarında görebileceğiniz bu güzellik, Nürburgring'deki gelişmelerini sürdürüyor. İyi haber şu ki bu kez kendisinin iç mekan fotoğraflarına da sahibiz.

Burada incelediğimiz EV9, konsept araç ile çeşitli benzerlikler gösteren özelliklere sahip olarak geliyor. Ön tarafa baktığımızda görüyoruz ki farlar, burnun dış kenarlarında dikey olarak yönlendirilmiş farları alarak karşımıza çıkıyor. Dikdörtgen ızgaranın varlığına da değinmeden geçmek istemiyoruz.

Galeri: Kia EV9 Casus Fotoğrafları

Yukarıda bahsettiğimiz üzere, aracın iç mekanına da bir açıdan bakma şansımız oldu. Paylaştığımız fotoğraf galerisindeki fotoğrafların ikisi, yolcu penceresinden iç mekanı görmemizi sağladı. Direksiyon simidinin hemen arkasında düşük profilli bir ekran olduğunu görüyoruz. Orta konsolda da bir ekran var ki o da dikey bir yerleşime sahip gibi duruyor. Üretim modeli, konseptte gördüğümüz tek kollu, dikdörtgen şeklindeki direksiyona da veda etti.

EV9'un güç aktarma organları konusunda ise henüz resmi bir bilgi gelmedi. Bu aşanada kulislerde konuşulanlar, konseptin tahmini 483 kilometre menzile sahip olacağı, 0-100 km/sa hızlanmasını da 5 ila 6 saniyede yapacağı üzerine konuşuluyor. EV9, yüzde 10'dan yüzde 80'e yalnızca 20 veya 30 dakikada şarj olabiliyor. Kendisi, tıpkı EV6 gibi E-GMP platformunda gelecek.

Üretime özel EV9, kablosuz yazılım güncellemelerinin yanı sıra markanın AutoMode gelişmiş sürücü yardım sistemini de destekleyecek. Şayet iddialar doğruysa, bu teknolojinin, aracı otoyolun bazı bölümlerinde sürebilecek bir özellik içerdiğini söyleyebiliriz.

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, Kia EV9'un 2023'ün ilk çeyreğinde piyasaya sürüleceğini belirtmek isteriz. Aracın satışlarının yılın ikinci yarısında başlanması planlanırken, fiyatların ise 50.000 dolar civarından başlayacağı ifade edililyor.