Geçtiğimiz haftalarda Henrik Fisker, bir sosyal medya gönderisi aracılığıyla yaklaşmakta olan Pear'ın teaser'larını yayınlayarak karşımıza çıkmıştı. Aracın otuz bin doların altında başlayan bir fiyatla geleceğini, ve ayrıca bu ürün ile birlikte devrim niteliğinde bir EV geleceğinin de sözünü vermişti. Bu sefer başka bir Instagram gönderisi aracılığıyla crossover EV'nin içine dair bir teaser geldi. 

Gönderide, Fisker Pear'ın iç tasarımının, kendi segmentinde yeni bir depolama düzeyi sunacağı belirtiliyor. Tasarım açısından baktığımız zaman, kemer çizgisi ve yan cam alanının oldukça fazla alçak olduğunu görüyoruz. Bunun yanında ekranımızı fazlasıyla kaplayan geniş, etrafı saran bir ön camın sürüş sırasında oldukça iyi bir görüş sağladığını da belirtmek gerek.

 

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, Fisker, Pear'ın "yeni bir depolama düzeyi" sunacağını belirterek aslında daha fazla alan olacağının işaretini verdi. Bahsedilen depolama alanına teaser görüntüsünde maalesef ulaşamıyoruz. Kapak fotoğrafımızda gördüğünüz gibi; koltuk tasarımı, kabinin her yerinde bulunan altın vurgularla aktarılıyor. Orta konsolda devasa bir dikey bilgi-eğlence ekranı ve gösterge panosunda aydınlatma öğelerine benzer teknolojiler de var.

Bizce teaser'ın en çok öne çıkan özelliği ise, otomobilin devasa cam panelleri oluyor. Bu panellere yanlarda, önde ve tavanda rastlıyoruz. Sürüş deneyimini artırmak için yine olumlu bir hamle olarak yorumladık.

Fisker, ürün gamındaki prototiplerden birinin "başlangıçta belirtildiğinden daha erken" gelebileceğini vurgulamasına rağmen, Pear için henüz bir tarih aralığı vermedi. Aracın üretimin 2024'te Ohio'da başlaması planlanıyor ki bu da o tarihten önce kendisini görebileceğimiz anlamına gelebilir. Pear'ın fiyat etiketinin 29.900 doların altına düşeceği de sahip olduğumuz bilgiler arasında.