Fisker, bir süredir kırmızı alarm durumunda. Ocean'dan istediği başarıyı alamayan Fisker, son günlerde ciddi bir finansal kriz içerisinde. Ocean fiyatlarını ciddi anlamda düşürmesine rağmen satışları artıramayan elektrikli otomobil üreticisi, şimdi de çalışanlarına özel bir kampanya yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Fisker subreddit'i üzerinde paylaşılan bir mail içerisinde, Fisker'in tüm Ocean modellerinde geçerli indirimler yaptığı ortaya çıktı. Çalışanlara özel olacak bu indirimle tüm Fisker işçileri; Ocean One, Ocean Extreme ve Ocean Ultra modellerini 20.000 dolar gibi oldukça ideal bir fiyata satın alabilecek.

Galeri: Fisker Ocean

Fisker'in ilk Ocean modeli olan Ocean One, satışa sunulduğunda 68.999 dolarlık bir fiyat etiketine sahipti. Ocean Extreme ilk adımda 61.499 dolara, Ocean Ultra ise 52.999 dolara satışa sunulmuştu. Model ailesinin tamamı çalışanlar için 20.000 dolar bandına düşürüldü.

"Bu kadar premium donanıma sahip bir elektrikli otomobili 20.000 dolara almamak aptallık olur" diye düşünebilirsiniz. Lakin Fisker'in gönderdiği mail içerisindeki şu detay fikirlerinizi değiştirebilir:

"Fisker; hizmetlerin, parçaların ve/veya güncellemelerin mevcut olup olmayacağı da dahil olmak üzere gelecekte hangi garanti kapsamının mevcut olacağına dair beyanda bulunmuyor."

Kısacası Fisker, modellerin bakımı ya da yedek parça işlemleri için gelecekte herhangi bir yardım sunmayabilir. Zaten iflasın eşiğinde olan marka, Ocean kullanıcılarına da yardım edemeyecek gibi görünüyor.