MG4, 2024 yılı için birçok güncellemeye kavuşuyor. Özellikle, ülkemizde sunulmayan 245 bg'lik versiyon, yüksek performansına rağmen şehir içinde 700 kilometreyi aşan menzil vadediyor. Ülkemizde epey popüler olan 204 bg'lik versiyon ise, 64 kWh kapasiteli bataryası sayesinde 580 km'ye varan şehir içi menzil sunuyor.

Ancak MG4, menziline ve mükemmel fiyat-performans oranına güvenemez. Çinli kompakt model, segmentteki hareketlilik ile mücadele etmek zorunda. CUPRA Born'un 325 bg'lik VZ versiyonu, Volkswagen ID.3'ün güncellenmesi ve Renault Megane E-Tech Electric'in popülerliği, rekabeti her zamankinden daha yüksek bir seviyeye taşıyor.

Galeri: MG4 2024

Yerini korumak adına güncellenen MG4'e dışarıdan bakıldığında neredeyse hiç önemli değişiklik yok. Ancak, yakından baktığımızda 18 inç alaşım jantların serideki diğer donanımlarda da sunulduğunu görüyoruz. Kabine girdiğimizde ise fark edilir değişiklikler mevcut. Önceden 10,25 inç boyutundaki dokunmatik multimedya ekranı, yerini 12 inçlik bir üniteye bırakıyor.

Her ne kadar bir makyajdan değil, bir model yılı güncellemesinden bahsediyor olsak da haberler burada bitmiyor. Gelen ilk detaylara göre, MG giriş seviyesi versiyonlardaki 51 kWh'lık bataryaları NEDC'ye göre 423 km menzil sunan 49 kWh boyutlu bir batarya paketiyle değiştiriyor.