BYD, bir süredir teaser görüntülerini yayınladığı pickup modeli Shark'ın örtüsünü kaldırdı. Büyük anlamda Ford F-150 ailesini andıran pickup model, şarj edilebilir hibrit ünitesi ve ilginç donanımları ile dikkat çekecek gibi görünüyor.

Far takımlarının tasarımına kadar F-150 ailesini andıran model, önünde dev bir BYD logosu bulunduruyor. Plastik koruma parçalarıyla da araziye uygun bir görüntü çizen model, standart olarak tavan rayları ve 18 inçlik alaşım jantlarla gelecek.

Galeri: BYD Shark

BYD'nin iddialarına göre Shark, "sınıfının en büyük aracı". Shark toplamda 5.457 mm uzunluğa, 1.971 mm genişliğe ve 1.925 mm yüksekliğe sahip. Bu da kendisini rekabet edeceği Chevy Colorado ve Ford Ranger'dan daha uzun yapıyor.

Kabini içerisinde 10.25 inç büyüklükte bir dijital gösterge paneli ve 12.8 inç büyüklükte bir bilgi eğlence ekranı bizleri karşılıyor. Bu bilgi eğlence ekranı, diğer BYD modellerinden de tanıdığımız gibi yatay ya da dikey olarak kullanılabilecek. Pickup'ın en ilginç özelliklerinden biri de opsiyonel olarak ekleyebileceğiniz karaoke modu olacak.

BYD, motor seçeneği konusunda ise sessiz kalmayı tercih etti. Lakin modelin 1.5 litrelik turbo benzinli bir üniteyi kullandığı öne sürülüyor. Shark'ın toplam güç çıkışı 436 bg güç olacak. 0-100 km/s sürate ulaşması ise 5.7 saniye sürecek.

Shark, NEDC verilerine göre sadece elektrikli modda 100 km mesafe katedebilecek. Modelin 835 kilograma varan taşıma ve 2.500 kilograma varan çekme kapasitesi de kendini oldukça dikkat çekici kılıyor.