Xiaomi SU7, Çin'de ve dünyada spot ışıklarını üzerine çekmiş durumda. Öyle ki teknoloji devinin ilk otomobilinin şimdiden 100.000 kadar ön sipariş aldığı öne sürülüyor. Araçlarına ulaşmaya başlayan kullanıcılar ise ilginç bir sorun ile karşı karşıya kaldı.

Yerel kaynaklardaki habere göre Bay Wen, bayiye uğrayıp yeni SU7'sini teslim almış. Lansman renklerinden maviyi tercih eden Bay Wen, aracını evine doğru götürürken oldukça garip bir durum yaşamış. SU7 henüz 40. kilometreye girmeden kendi kendini kapatarak Bay Wen'i yolda bırakmış.

Galeri: Xiaomi SU7 ve SU7 Max

Bay Wen, yaşadığı durum hakkında da açıklama yaptı. Görünüşe göre sürüş esnasında model ilk olarak bilgi eğlence ekranında bir uyarı vermeye başlamış. Aracı kenara çekmesini ve üreticiye ulaşmasını söyleyen bu uyarının ardından Bay Wen de aracı kenara çekip yetkililere ulaşmış. Bu esnada yine ekrana gelen ikinci uyarıda ise aracın vites değiştiremediği ortaya çıkmış.

Aracı bayiye çektiren Bay Wen, buradan destek almak istese de yetkili isimler sorunu bir türlü çözememiş. Carnewschina'nın haberine göre bayideki çalışanlar sorunun kaynağını bir türlü bulamamış ve Xiaomi ile iletişime geçilmiş.

Xiaomi sorunu çözmek için aracı inceleme altına alacak. Bununla birlikte Bay Wen'in aracının tamir edilmesini istemediği ve yeni bir SU7 istediği de belirtiliyor. Fakat Xiaomi şu anda bunun imkansız olduğunu kendisine iletmiş çünkü üretilen modellerin tamamı sahipli durumda. Xiaomi, bu esnada Bay Wen'in aracının ücretinin tamamını kendine iade edecek ve ortaya çıkabilecek diğer problemler için de ödeme yapacak.