Tesla'da işten çıkartmalar devam ediyor. The Information ekibinin ele geçirdiği mail'e göre markanın CEO'su Elon Musk, yaptığı açıklama ile iki yeni yöneticinin ve pek çok yeni işçinin işten çıkartılacağını açıkladı.

İşten çıkartılacak isimlerden biri, markanın Supercharger kanadını yöneten Rebecca Tinucci olacak. Yeni otomobil programının en tepesindeki isim olan Daniel Ho da Tinucci'ye eşlik edecek. Her iki isim de perşembe sabahı itibariyle Tesla'dan ayrılacak.

Elon Musk, Tinucci ve Ho için çalışan herkesi işten çıkartmaya karar vermiş. Supercharger bölümünde 500 kadar işçinin çalıştığı biliniyor. Ho'nun altındaki işçi sayısı ise bilinmiyor.

Tesla'nın eski yöneticisi Rohan Patel'in yönettiği bölümün de kapatılacağı not edilmiş.

Musk, mail içerisinde şu ifadeleri kullanıyor: "Bu kararların ne kadar ciddi bir maliyet kısma planı içerisinde olduğumuzu kanıtlaması gerekiyor. Bazı yöneticiler bu durumu ciddiye alsa da, bazıları hala planın ciddiyetinin farkında değil."

Tesla'nın 2023 itibariyle 140.473 çalışanı olduğunu not edelim. Henüz geçtiğimiz günlerde Elon Musk, en yakın "kurmayları" Rohan Patel ve Drew Baglino'nun işten çıkartıldığını açıklamıştı. Tesla, bu kapsamda işçi gücünü de yüzde 10 oranında azaltmayı planlıyordu. Yeni işten çıkartma kararının buna dahil olup olmadığı ise bilinmiyor.