Bursa’nın Gemlik ilçesindeki Togg Teknoloji Kampüsü’nde gerçekleştirilen test sürüşü programının ardından CEO Mehmet Gürcan Karakaş, basın mensuplarına şirketin yakın gelecek planlarına ve Avrupa'da atacakları adımlara yönelik açıklamalarda bulundu. 

Kronolojik olarak ilk sırada, T10X'in çift motorlu ve dört tekerden çekişli versiyonu yer alıyor. CEO'nun açıklamasına göre bu versiyonun önümüzdeki haziran-temmuz ayları sırasında "limited edition" olarak satışa sunulması muhtemel. 

Galeri: Togg T10F

"Bu senenin sonundan itibaren Avrupa'da yavaş yavaş yer edinmek üzere faaliyetlerimize devam ediyoruz. Zaten şirketimiz TOGG Europe GmbH'yı 2021'in mayıs ayında kurmuştuk, altyapıyı da oluşturuyoruz şu an. T10X'in Avrupa'daki ön satışlarına bu sene sonunda başlayıp, yeni model yılında da (2025) teslimatlara başlamak istiyoruz."
- TOGG CEO'su Gürcan Karakaş

Togg CEO’su, Ocak 2024’te gerçekleşen CES 2024 fuarında tanıtılan Togg T10F fastback modelinin satış tarihi için seneye bu vakitleri yani Mart – Nisan 2025‘i işaret etmişti. Bununla birlikte Gürcan Karakaş, uygun fiyatlı bir B-SUV olan T8X‘in de bu tarihlerde tanıtılabileceğini belirtti. Yani önümüzdeki yılın mart-nisan aylarında iki önemli gelişme yaşanabilir.

Ocak ayında T10F'yi sergilediklerini hatırlatan Karakaş, "Gösterdik ama bir sene önceden bunun çalışmalarını yapıyorduk. Şimdi aynı şekilde T10F'nin sonrasının da çalışmalarını yapıyoruz, yani hep söylediğimiz B segmentindeki bir SUV'un çalışmalarını yapıyoruz. Seneye bu vakitler T10F'nin satışları başladıktan bir müddet sonra da T8X’i de göstermeye hazır hale gelebiliriz." şeklinde sözlerini tamamladı.