BYD, yeni modellerle ürün gamını geliştirmeye devam edecek. Çinli üretici, dün akşam saatlerinde yeni prototipinin örtüsünü kaldırdı. Markanın yeni projesi bir pickup olacak. BYD, bu yeni modelle Toyota Hilux, Ford Ranger ve Isuzu D-Max gibi modeller ile rekabete girmek istiyor.

Maalesef bu yeni model hakkında elimizde çok fazla bilgi yok. BYD şimdilik modelin kamuflajlı prototipinin görüntülerini yayınladı. Modelin sert bir yüze sahip olacağını görebiliyoruz. Buna ek olarak prototipin yerden yüksekliği de dikkat çekici. BYD'nin pickup modeli, off-road yeteneklerine sahip olacak gibi görünüyor.

Galeri: BYD Pickup Prototipi

Pickup, BYD için pek çok pazara daha fazla penetre etme şansı tanıyacak. Bildiğiniz gibi Kuzey Amerika gibi, Asya'nın pek çok bölgesinde de popüler olan bu gövde tipi, BYD için de bu pazarlara girebilmesi adına büyük bir önem arz ediyor.

Yukarıda da belirttiğim gibi şimdilik proje hakkında elimizde çok fazla bilgi yok. Lakin BYD, modelin 2024 yılında satışa sunulacağını resmen açıkladı. 

Geçtiğimiz yıl dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi olan BYD, Tesla'nın tahtını almayı başarmıştı. Fakat 2024'ün ilk çeyreğinde elektrikli otomobile olan talebin azalmasıyla Tesla bir kez daha liderliği almış durumda.

Çinli üretici geçtiğimiz yılın ilk çeyreğine göre satışlarında yüzde 43 düşüş yaşayarak 300.114 adet satış gerçekleştirdi.