Tesadüfe bakın ki 2024 Paskalyası, Abarth'ın 75. yıldönümüyle aynı güne denk geliyor. Bu nedenle Abarth, Fiat'ın crossover'ını temel alan şimdiye kadar yarattığı en güçlü üretim modeli olan Abarth 600e'nin iç mekanının ilk fotoğraflarını paylaştı. Sportif bir gövdeye ve aynı derecede vahşi bir iç mekana sahip olacak elektrikli crossover, 240 bg güç sunacak.

Abarth 600e'nin iç mekanıyla başlayalım; yerleşim düzeni tamamen Fiat imzalı kardeşine dayanıyor, ancak vücudu komple saran koltuklarla çok daha sportif hâle getirilmiş. Direksiyon simidi bile farklı bir tasarıma sahip ve ortasında Abarth'ın olmazsa olmaz Akrep logosu yer alıyor.

Abarth 600e iç mekan
Abarth 600e iç mekan

Panellerin çoğu deri ve alcantara'dan oluşuyor ve gösterge panelinin üst kısmı, Abarth harflerinin belirgin bir şekilde gösterildiği özel bir işlemeye sahip. Multimedya sistemi ve dijital göstergeler Fiat 600 ile aynı olsa da ekranlar ve grafikler, crossover'ın sportif doğasını vurgulayacak şekilde değiştirilmiş.

Paylaşılan fotoğraflarda, Scorpionissima donanım paketine sahip olan Abarth 600e'nin sportif tamponlarını ve arka spoiler'ını görmek mümkün. 

Güç aktarma organları hakkında yeni bir bilgi paylaşılmamış olsa da CMP platformunun (Perfo-eCMP olarak adlandırılan) geliştirilmiş bir versiyonuna dayanan, ön tarafta 240 bg gücünde tek elektromotor taşıyan bir model ile tanışacağımız. Resmî tanıtımın, haziran ayında gerçekleşmesi bekleniyor.