Ford’un ilk elektrikli SUV’u olan Mustang Mach-E’nin en dinamik, en güçlü ve en performans odaklı modeli Mustang Mach-E GT, Türkiye’deki otomobil tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Efsanevi Mustang modelinin ruhunu taşıyan Mustang Mach-E GT; sportif, cesur ve yenilikçi tarzıyla cezbedici bir sürüş deneyimi sunuyor.

Serinin en heyecan verici aracı olan Mustang Mach-E GT, performanstan ödün vermeyen elektrikli araç müşterileri için tasarlandı. Mustang Mach-E GT, 0-100 kilometre hıza sadece 3,7 saniyede çıkabiliyor. Çift motorlu dört çeker (AWD) sürüş seçeneğiyle 487 PS sunan motoru, 860 Nm ile Türkiye’de satılan elektrikli SUV’lar içerisinde en yüksek torku sağlıyor. 

Mustang Mach-E GT, 490 kilometrelik WLTP (Uluslararası Uyumlu Hale Getirilmiş Hafif Araç Test Prosedürü) sürüş menzili ile performans ruhunu verimliliğiyle dengeliyor.

Seride standart olan MagneRide adaptif süspansiyon, aracın performansını artıran bir diğer unsur olarak öne çıkıyor. Yol koşullarına milisaniyede adapte olan süspansiyon, duruma göre kendini yerine göre yumuşatıp sertleştirebilme yeteneği sayesinde aracın dinamikliğini artırırken sürücüyü de güvende tutuyor.

Ford Mustang Mach-E GT

Ön tampondaki siyah karbon detaylar, karartılmış arka camlar ve 20 inçlik alüminyum alaşımlı büyük jantlar aracın çarpıcı görünümünü bir üst seviyeye çıkarıyor. Dış tasarıma damga vuran unsur ise GT logolu bagaj kapağı ile GT tasarım ön tampon oluyor. Matrix LED ön farlar ve LED arka farlar aracın estetik görünümünü tamamlıyor.

Anahtarsız akıllı giriş ve E-Latch sistemini kullanarak girilebilen kabinin iç tasarımdaki zarif, şık ve sofistike detaylar göze çarpıyor. 8 yönlü ve ısıtmalı GT tasarım sensico spor koltuklar, ısıtmalı direksiyon ve 60/40 oranında katlanabilen arka koltuklar konforlu bir yol deneyimi sağlıyor. Standart olarak sunulan panoramik cam tavan kabinde konforlu ve ferah bir hava yaratıyor.

Ford Mustang Mach-E GT

Mustang Mach-E GT’nin gelişmiş teknolojileri aynı zamanda bağlantılı, üstün performanslı ve kişiselleştirilmiş sürüş deneyimini yaşatıyor.   

15,5 inçlik dokunmatik ekranlı en yeni SYNC 4A bilgi-eğlence sistemi, ihtiyaç duyulan tüm özelliklere tek bir ekrandan erişim sunuyor. Ayrıca sürücü tercihlerini öğrenip otomatik olarak gösterilenleri uyarlayabiliyor ve seyahat ederken yardımcı olmak üzere önerilerde bulunabiliyor. Merkezi ekranı tamamlayan 10,2 inçlik dijital gösterge paneli, sürücü odaklı bir kokpit yaratıyor. 10 hoparlörlü B&O ses sistemi de yolculuk keyfine eşlik ediyor.

Akıllı telefonlar kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto kullanılarak kolayca entegre edilebiliyor ve standart olarak sunulan kablosuz şarj ünitesi ile şarj edilebiliyor. Mustang Mach-E GT, uzaktan yazılım güncellemesi özelliği ile ihtiyaç halinde yazılım güncellemesi yapabilme imkanına sahip oluyor.

İkonik Mustang’in ruhunu yeni nesil teknolojiyle harmanlayan Mach-E GT, sürücü destek teknolojileriyle hem yola odaklanmaya yardımcı oluyor hem de yolculuklardan alınan keyfi doruğa çıkarıyor. 

Mustang Mach-E GT’de standart olarak sunulan 360° Kamera, Geri Görüş Kamerası, Şerit Takip Sistemi, Sürücü Dikkat Takip Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Çarpışma Önleme/Algılama Sistemi, Trafik Levhası Tanıma Sistemi ve Kaçınma Manevrası Sistemi gibi akıllı destek sistemleri sürüş deneyimini çok daha akıllı ve daha güvenli hale getiriyor.