Audi Q6 e-tron'un resmi tanıtımı için nihayet bir tarih belirlendi. Ingolstadt'ın dağlarından kopup gelen yeni elektrikli SUV, Audi tarafından LinkedIn'de yayınlanan bir gönderide duyurulduğu üzere 18 Mart'ta tanıtılacak.

Duyuruda, aracın silüetini gözler önüne seren bir teaser görseline yer veren Audi, casus fotoğraflarda gördüğümüz proporsiyonları kanıtlıyor. Q4 e-tron ve Q8 e-tron'un arasında yer alacak olan yeni SUV, aylar önce henüz prototip aşamasındayken genel tasarım hatlarını Münih Otomobil Fuarında sergilemişti.

Q6 e-tron, Matrix LED gündüz farları ve OLED 2.0 stop lambaları ile markanın elektrikli ailesinin estetiğini devam ettirecek. MMI multimedya sistemi ve myAudi mobil uygulaması üzerinden aracın ışıklandırma takımlarındaki karşılama animasyonları ve diğer eğlence unsurları kontrol edilebilecek.

Porsche Macan'a da can veren Premium Platform Electric (PPE) platformunu temel alan Q6 e-tron, hızlı şarj için 800 Voltluk bir mimariye sahip olacak. Bir veya iki elektromotor sayesinde arkadan itiş ve dört tekerlekten çekiş seçenekleri sunulacak. Diğer versiyonlar için belirli bir güç seviyesi belirtilmemiş olsa da Audi'nin, RS takısı taşıyan ve 600 bg üzerinde güç üreten bir versiyon geliştirdiğini casus fotoğraflardan öğrenmiştik.