BYD ve Mercedes-Benz ortaklığı ile kurulan Denza markasının ürünleri, Avrupa'ya girmeye hazırlanıyor. Daha önce Şangay Otomobil Fuarı'nda ilk kez gösterilen N7 isimli model, Cenevre Otomobil Fuarı'nda Avrupalı kullanıcılar ile birlikte buluştu.

BYD'nin ePlatform 3.0 adını verdiği mimarisini kullanacak model önden çekişli ya da AWD seçenekleri ile satın alınabilecek.

Dış Tasarım

Denza N7, markanın "π-MOTION" adını verdiği tasarım dilini kullanıyor. Denza bu tasarım dilini, "kullanıcının tüm isteklerine cevap verecek" şeklinde açıklıyor. Peki bu ne anlama geliyor derseniz söyleyelim. N7'yi iki farklı ön tasarım ile satın alabiliyorsunuz. 

Denza N7

4.86 m uzunluğa sahip olan D-SUV, 2.94 metrelik oldukça cömert bir aks aralığına sahip. 1.9 m genişliğe sahip modelin 1.6 metrelik yüksekliği de dikkat çekici. Kullanıcılar ön bagajı ise 50 cm yüksekliğe sahip çantaları ile değerlendirebilecek.

Kabin ve Teknoloji

Çin'den gelen diğer modeller gibi Denza N7'nin de bol bol teknoloji ile donatıldığını ifade edelim. Dev bir panoramik cam tavana sahip model, Nappa deri döşemeler ile de konforu ön planda tutmuş. Kabin içerisinde ise tam 6 farklı ekran bulunuyor.

Denza N7

Bu ekranlar arasında en çok dikkat çekenler 13.7" büyüklüğe sahip multimedya ekranı ve 10.25" büyüklükteki dijital gösterge paneli elbette. Bilgi eğlence sistemi için Qualcomm işlemcileri kullanan model, ilerleyen yıllarda Huawei tarafından geliştirilen Hongmeng yazılımına merhaba diyecek.

Motor ve Batarya

Şimdilik Avrupa'ya girecek Denza N7'nin teknik detayları açıklanmadı. Fakat yukarıda da belirttiğim gibi modelin ePlatform 3.0 isimli altyapısının tüm nimetlerini kullanması bekleniyor. Bu donanımlar arasında yeni havalı süspansiyon sistemi de bulunacak.

Galeri: Denza N7

Denza, ilk aşamada modelin 570 km menzile sahip olacağını ve yüzde 30-80 arası şarjının 20 dakika süreceğini açıkladı.