Yeni düzenlemeye rağmen ülkemize Çinli üreticilerin girişi devam ediyor. Pek çok markanın ardından Türkiye pazarına açılma sırası Lynk & Co'ya geldi. Geely ve Volvo ortaklığı ile kurulan ve Çinli üreticinin işlettiği yeni marka, Türkiye faaliyetlerine başlamaya hazırlanıyor.

Habertürk'ten Yiğitcan Yıldız'ın haberine göre marka ilk adımda SUV modeli olan "01" ile pazara giriş yapacak. Yine aynı haberde Lynk & Co'nun Türkiye merkezinin, uzun yıllar Hyundai Assan tarafından kullanılan Kozyatağı'ndaki adres olacağı ifade edilmiş.

Galeri: Lynk & Co 01

Şu sıralarda İstanbul sokaklarında test edilen 01, temellerini Volvo XC40'tan alıyor. 2017 yılında adını ilk kez duymaya başladığımız Çinli, kendi ülkesinde büyük satış rakamlarına ulaşmayı başarmıştı. Hatta 01, şu anda markanın en çok satan modeli konumunda.

Lynk & Co 01, omurgasını paylaştığı XC40 ile mekanik parçalarını da paylaşıyor. Şarj edilebilir hibrit versiyonu 1.5 litrelik içten yanmalı motoru kullanan 01, toplamda 261 bg güç ve 450 Nm tork üretebiliyor. Tabii ülkemize girecek versiyonun detaylarını ancak ilerleyen günlerde öğrenebileceğiz.

Lynk & Co'nun resmi sitesi olacak "lynkco-turkiye.com" ise henüz açılmamış. Fakat siteye girdiğimizde çalışmaların devam ettiğini görebiliyoruz. Prototipler de yola çıkmaya başladığına göre Lynk & Co için geri sayım başlamış olabilir.