Jeep'in geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yanlışlıkla paylaştığı görsellerin ardından, Wagoneer S isimli yeni SUV'nin ilk resmî görselleri yayınlandı. Tasarım detaylarına bakış atmadan önce, umarız ki dijital ekranlarla aranız iyidir çünkü bu araçta çok fazla bulunuyor.

Wagoneer S'in ön konsolunda 4 farklı ekran yer alıyor. Yayınlanan görsellerde gördüğümüz kadarıyla sürücünün önündeki ekrana navigasyon yansıtılabiliyor. Ortadaki ekranda biraz garip şekilde eski görünen grafikler sunan iç tasarım, hemen altında yer alan daha küçük boyutlardaki klima ekranıyla devam ediyor. Son ekranımız ise yolcunun önünde duran bir multimedya ekranı görevi görüyor.

Jeep Wagoneer S
Jeep Wagoneer S
Jeep Wagoneer S

Jeep bu görselleri yayınlarken herhangi bir bilgi vermediği için tahminlerimiz ve öngörülerimiz ile baş başa kalıyoruz. Fakat öğrendiğimiz birkaç şey de bulunmuyor değil. Aracın içerisinde 19 adet McIntosh imzalı hoparlör yer alıyor. "Teknoloji odaklı" olacağı belirtilen iç tasarımı ferahlatmak adına çift parçalı cam tavanın standart olarak sunulacağını da belirtmeden geçmeyelim. 

Selec-Terrain isimli sistem sayesinde farklı sürüş modları sunacak olan aracın yaklaşık 600 bg güç sunmasını bekliyoruz. Geçtiğimiz günlerde üreticinin yayınladığı bir teaser videosunda, Wagoneer S'in 0-60 mph (96 km/s) hızlanmasını 3.5 saniyede tamamlayacağı belirtilmişti. Bu durumda "dünyanın en hızlı SUV'leri" arasında yer alan araç, önümüzdeki sonbaharda müşteriye sunulacak.

Galeri: Jeep Wagoneer S EV ilk görseller