"Highland" kod adıyla tanıdığımız makyajlı Tesla Model 3, mevcut model listesinde Performance versiyonu ile sunulmuyor. Fakat geçen günlerde X'te yayınlanan bir video, Model 3 Performance'ın yol testlerine başlandığına dair ipuçları veriyor.

Sağdan direksiyonlu bu araç, siyah kamuflajı ve silüetini gördüğümüz agresif tampon tasarımı ile standart modelden ayrışıyor. Sağdan direksiyonlu bir prototip ile karşı karşıya olmamızın altını çizmek lazım zira bu durum yüksek performanslı sürümün, Avustralya ve İngiltere gibi pazarlarda da sunulacağı anlamına geliyor.

 

X'te @klwtts tarafından paylaşılan kısa videoda, San Francisco'da test edilen Model 3 prototipini görüyoruz. Ön tampona yakından baktığımız zaman tamponun altında standart modellerde olmayan bir gövde ekini görmek mümkün. Karşılaştırma yapabilmeniz için görselleri aşağıya ekledik.

Tesla Model 3 Performance (Highland) spy photo (Source: @klwtts / X)

Tesla Model 3 Performance (Highland) prototipi

2024 Tesla Model 3 (Highland)

Tesla Model 3 (Highland)

Bu gelişmelere rağmen modelin tam ismi hakkında net bir bilgimiz yok. Büyük bir kitle önceki Model 3'te olduğu gibi "Performance" isminin kullanılacağını savunuyor olsa da sızdırılan kaynak kodlarına göre "Sport" veya "Ludicrous" isimleri de kullanılabilir. "Ludicrous" hızı, Elon Musk'ın bu isimleri seçerken esinlendiği Space Balls filminde "Plaid" seviyesinin bir basamak altında bulunuyor. Bu yüzden Ludicrous ismi biraz daha sıcak bir seçenek.

Yenilenen Model 3 Ludicrous, gelişmiş fren ve süspansiyon sistemlerine sahip olacak. Yeni jant tasarımları görmeyi beklediğimiz araç, daha güçlü elektromotorlara ev sahipliği yapacak. Kesin veriler için birkaç ay daha beklememiz gerekiyor.