Tesla, 2020 yılında ilk kez duyurduğu "giriş seviyesi" modeline 25.000 dolar gibi bir fiyat biçmişti. O günden beri dünya ekonomisi tamamen yörünge değiştirerek bambaşka bir noktaya geldi. Elon Musk'ın söz verdiği bu giriş seviyesi model, aynı fiyat etiketine sahip olmasa da piyasaya sürülecek.

Automotive News Europe'un ele geçirdiği yeni bilgilere göre Tesla, şu anda tedarikçilerine yeni elektrikli otomobili için gerekli bilgileri göndermiş durumda. "Redwood" kod adlı yeni model, 2025 yılının ortasında gelecek. Konuya yakın isimler modeli kompakt bir crossover olarak tanımlıyor.

Tesla Giga Berlin (Tesla Gigafactory 4)

Tesla Giga Berlin (Tesla Gigafactory 4)

Modelin fiyatı da merak konusu elbette. Lakin Musk'ın yatırımcılara yaptığı açıklamada Redwood'un "rekabetçi" bir fiyata sahip olacağını söylemiş. Çünkü Musk ve Tesla, piyasayı sürklase etmeye başlayan Çinli modeller ile rekabet etmek istiyor. Hele ki Avrupa'da zirveyi BYD'ye kaptırdıktan sonra...

Tesla'nın şu anda sattığı en ucuz modelin, Model 3 olduğunu ifade edelim. Giriş seviyesi Model 3, ABD içerisinde 38.990 dolara satışta. "Redwood" kod adlı model, 2025 yılının ortasında üretim bandından indiğinde Model 3'ün hemen altına yerleşmiş olacak.

Şimdilik Tesla'dan konu ile ilgili resmi bir açıklama gelmediğinin de altını çizelim.