Abarth'ın model gamına 500e'den daha büyük yeni bir üyenin daha katılacağını zaten biliyorduk. Akıllara direkt 600e modelini getiren bu durum, yayınlanan teaser görselleri ile kesinleşmiş oldu. 240 bg güç ile gelecek olan model, standart modele kıyasla epey agresif görünüyor.

Abarth 600e ismi henüz resmi olarak kullanılmamış olsa da detaylar çok şey söylüyor. Abarth tarihinin en güçlü üyesi olacak modelin sadece kamuflajlı görselleri yayınlandı. Fakat genel tasarım hatları ve beş kapılı gövdesi, doğrudan 600e'yi temel aldığını tekrardan kanıtlıyor.

Galeri: Abarth 600e, teaser

Performans verilerinin yanında şaside de değişimler olacak. Verilen bilgilere göre Abarth 600e, eCMP'yi temel alan Perfo-eCMP isimli yeni bir platformda üretilecek. Süspansiyonun artan güce uygun şekilde geliştirilmesinin yanında eğlence faktörünü artırmaya yarayacak sınırlı kaydırmalı diferansiyel kullanılacak. Gücü artırıp öylece bırakamayacakları için daha büyük ve daha güçlü fren donanımı da bu araçta yer edinecek.

Tek motordan bahsedildiği için bu aracın önden çekişli olacağını anlıyoruz. Formula E tecrübeleri ile geliştirilen, ismi verilmeyen bir üreticinin bu araca özel lastik üreteceği bilgisi de paylaşılanlar arasında. Motor sporlarına yatırım yapan DS'in bu işte parmağı olduğunu düşünüyoruz. Yeni lastikler, dışta ve merkezde daha yumuşak malzemeler kullanıyor. Yuvarlanma gürültüsünü azaltan bu tasarım, viraj tutuşunu artırmasının yanı sıra menzil artışı da sunacak.