Volkswagen, bu yılın başlarında ID.2all konseptiyle karşımıza çıkmıştı. O tarihte 25 bin €'nun (800 bin ₺)altında fiyatlandırılacağı ve 450 km menzil sunacağı söylenen ufaklık hakkında teaser görüntüsü yayınlandı.

Proporsiyon olarak T-Cross modeli ile başa baş görünen modelin, ID.2all ismiyle SUV gövdede ve ID.2 ismiyle hatchback gövdede üretilmesini bekliyoruz.

Galeri: VW ID.2all konsept görseller

2025 yılında üretime başlanacağı belirtilen ID.2, ID.3 modelinin altında yer alacak. Polo boyutlarında olacağı vurgulanan araç 4 metre uzunluğa ve 226 bg güç üreten elektromotora sahip. Bataryanın %10'dan %80 seviyesine doldurulması ise 20 dakika sürecek. SUV modelinin 490 L bagaj hacmi sunacağını da belirtelim.

Yukarıdaki görseller mart ayında yayınlanan konsepte ait. Yeni yayınlanan teaserda ise seri üretim aracın daha keskin hatlarını seçebiliyoruz. Ayrıca MEB platformunda yükselen bu araç, Cupra ve Skoda'nın da modellerine can verecek.

Konseptte tanıtılan 12.9 inç multimedya ekranına ek olarak gösterge panelinde Volkswagen için anlamı olan Beetle ve ilk Golf gibi eski modellere atıfta bulunuluyor. Bunun yanında head-up gösterge ile donatılan ID.2, yarı-otonom sürüş asistanına sahip olacak.

Model gamının diğer tarafına baktığımızda ise ID.7 isimli model, Passat'ın vasiyetini taşıyan station wagon gövde tipiyle karşımıza çıkacak.