Skywell, Türkiye'de önemli bir atılım yapmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz gün Bloomberg HT'nin canlı yayınına katılan Skywell Türkiye CEO'su Mahmut Ulubaş, ülkemize gelecek yatırımlardan ve Skywell'in geleceğinden bahsetti.

Skywell'in toplamda 1.6 milyar dolar yatırım yapacağını açıklayan Ulubaş, üç ay içerisinde resmi yatırım başvuru sürecinin tamamlanacağını ifade etti.

"Türkiye’ye toplam 1,6 milyar dolarlık yatırım getirmeyi planlıyoruz. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile görüşmeler sürüyor. Üç ay içinde resmi yatırım için başvuru süreci sonuçlanmış olur diye düşünüyorum. Hem kendi araçlarımızı hem de diğer araçlar için batarya yönetim sistemlerini geliştireceğiz."

Batarya üretimini sürdürdüklerini ifade eden yönetici, Skywell'in diğer bölgelere de yatırım yapacağını söyledi.

"Türkiye’de bu yıl için hedef 39 bin elektrikli araç satışıydı. Yılı 60 bin ile kapatmayı planlıyoruz.
Geleceğe ilişkin pozitif bir motivasyonumuz var. Yalnız Türkiye değil, Balkanlar’dan başlayarak Avrupa’da ciddi bir dönüşüm var. Türkiye bu pazarların hepsine hitap edebilecek durumda.
İnsanlarda en çok ‘otomobilimi nerede şarj edebilirim, kaç saatte şarj ederim, aracın parçasını bulabilir miyim, servisi var mı’ gibi endişeleri vardı. Bizim müşterilerimizi araçlarını 6,5 dakikada şarj ederek yollarına devam edecek. Araç ve yatırımlar arttıkça insanlardaki önyargılar da kırılıyor."

Skywell, henüz geçtiğimiz günlerde yeni modelini de tanıtmıştı.