Tesla, Cybertruck'ı ilk kez gösterdiğinde takvimler 2019 yılını gösteriyordu. Henüz konsept aşamasında olan model dayanıklılığı, performansı, fiyat etiketi ve menzili ile dikkat çekecekti. Araya giren pandemi ve üretim problemleri ile, bu vaatlerin büyük bir kısmına veda ettik gibi görünüyor. İşte karşınızda üretime hazır Tesla Cybertruck.

Tesla'nın Austin'de bulunan tesisinde üretilecek modelin resmi tanıtımı gerçekleşti. Cybertruck'ın tüm versiyonlarını tanıtan elektrikli otomobil üreticisi, ilk adımda modeli 2 farklı donanım ile satacak. Listenin en tepesinde "Cyberbeast" olarak tanımlanan model var. Bu model tam 3 elektromotor sayesinde 855 bg güç üretebiliyor. Hemen altında bulunan çift motorlu versiyon ise 610 bg gücü ile dikkat çekecek.

Galeri: Tesla Cybertruck

Tek motorlu giriş seviyesi versiyon ise 2025 yılında gelecek.

Menzil verileri de beklediğimiz kadar "çığır açan" seviyelerde değil. 2019 yılındaki vaatlerin aksine şu anda menzili en yüksek olan çift motorlu versiyon yaklaşık 547 km menzil sunabilecek. Cyberbeast versiyonu ise ancak 514 km menzil katedebiliyor. Tek motorlu versiyonun ise ancak 400 km menzile sahip olacağı açıklandı.

Şu anda teslimatları başlayan Cybertruck, fiyat anlamında da pek rekabetçi görünmüyor. Giriş seviyesi tek motorlu modelin fiyatı 60.990 dolar olacak -ki modelin 2025 yılına kadar gelmesi beklenmiyor. Bu da bir fiyat artışının daha gerçekleşebileceği anlamına geliyor.

Eğer çift motorlu AWD versiyonu isterseniz, 79.990 dolar ödemeniz gerekecek. Cyberbeast ise 99.990 dolarlık fiyatı ile neredeyse süper otomobil fiyatlarına ulaşıyor.