Yeşil Holding'in öncü iştiraki Terra Power, Türkiye'de A segment SUV pazarına Yudo markasıyla iddialı bir giriş yapıyor. Terra Power distribütörlüğü ve mükemmel teknik özellikleriyle Yudo, uygun fiyat ve performans arayanlar için Türkiye elektrikli araç pazarında yeni bir döneme öncülük yapacak.

Yudo, modern tasarımı ve benzersiz özellikleriyle dikkat çekiyor. Üstelik, tüm bu avantajları tek tip bir paketle sunarak kullanıcılarına en üst seviye elektrikli sürüş deneyimini yaşatmayı amaçlıyor. Standart olarak gelen Elit paketinde, otomobil için planlanan tüm donanımlar sunulmaktadır.

Akıllı EV Yudo Türkiye'de
Akıllı EV Yudo Türkiye'de

Bu kapsamda listeye baktığımızda; "17 inç alaşım jant seti, tamamı LED far grubu, elektrikli ve ısıtmalı aynalar, anahtarsız giriş, elektronik park freni, arka park sensörü, adaptif hız sabitleyici, kablosuz telefon şarjı, ısıtmalı sürücü koltuğu, OTA güncelleme destekli 12,3 inçlik Amber OS işletim sistemi sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon ARM çipli Multimedia Türkçe ekran ve dijital gösterge paneli ile karşınıza çıkmaktadır.

Yudo 3'te daha çok üst seviye elektrikli araçlarda bulunan araçtan dışarıya elektrik enerjisi verme özelliği olan V2L’ de standart olarak geliyor. Kullanıcılar bu sayede elektrikli cihazlarını dışarıda da kullanma ayrıcalığına sahip oluyor.

Yudo, 4035 milimetre uzunluk, 1.736 milimetre genişlik, 1.625 milimetre yükseklik, 2.480 milimetre aks mesafesi ve 310 litre bagaj hacmi değerleriyle çevre dostu bir yaklaşımla tasarlanmış olup, uzun menzili ile dikkat çekiyor. Akıllı sürüş asistanı sayesinde tek şarjla 415 km'ye kadar menzil sunarak kullanıcıların  uzun yolculuklarını keyifli ve rahat bir deneyim haline getirme imkanı sağlıyor. LFP (Lityum-demir-fosfat) bileşeniyle şekillenen REPT BATTERO marka 41 kWh kapasitesindeki bataryanın 50Kw’lık DC hızlı şarj desteği sayesinde, yüzde 10'dan yüzde 80 seviyesine 45 dakikada gelebiliyor.

Akıllı EV Yudo Türkiye'de

Dünyanın en iyi modifiye ekibi HORIBA MIRA ("Mira" olarak anılır, Bentley, Rolls-Royce, Aston Martin gibi lüks markalara hizmet veren dünyanın en iyi şasi ve NVH geliştirme mühendislik şirketidir.) tarafından tasarlanan mükemmel şasi performansı, sürüş sırasında daha hassas kontrol, güçlü stabilite sağlayarak titreşimi ve gürültüyü etkili bir şekilde azaltır ve sürüş deneyimini daha konforlu hale getirir.

Yudo, sadece üstün menzili ile değil, aynı zamanda ileri teknolojiyle donatılmış değişik renklerde ayarlanabilen iç ambiyans led aydınlatması, konsept tasarım seçenekli ferah bir iç mekan ve şık bir dış tasarımıyla da öne çıkıyor. Bu, Yudo'nun sadece bir e-mobilite aracı değil, aynı zamanda bir yaşam tarzı simgesi olduğunu gösteriyor.

Galeri: Akıllı EV Yudo Türkiye'de

Yudo 3'ün kalbinde standart olarak yaklaşık 95 beygir güç (70 kW) ve 165 Nm tork üreten güçlü bir elektrik motoru yer almaktadır. Kendi sınıfı arasında en iyi performans sunan bu motor ve batarya kombinasyonu, toplamda tüm bileşenleriyle 1.310 kilogram olan otomobili maksimumda 130 km/s hıza çıkarabilmektedir. Modeli 0’ dan 50 km/sa hıza 4.5 saniyede çıkaran ivmelenmesi ise Yudo’nun atikliğini hissettirecek seviyededir.

Yeşil Holding'in enerji sektörü ve Terra Power distribütör güvencesiyle yeni nesil elektrikli araçlara yaptığı güçlü yatırım işbirliği sayesinde Yudo, Türkiye pazarında kendine sağlam bir yer edinmeye hazırlanıyor. Bu iş birliği, sürdürülebilirlik ve çevre dostu bir geleceğe katkı sağlama amacını taşıyor.

Terra Power distribütör güvencesiyle Yudo, 2 YIL / 60.000 kilometre standart garanti, 5 YIL / 100.000 kilometre de batarya garantisiyle satışa sunulacaktır. 990 bin TL başlangıç fiyatıyla Ocak ayında Türkiye elektrikli araç pazarında görmeye başlayacağımız Yudo, pazarda kendinden söz ettiren bir marka olmayı hedefliyor.

Bu heyecan verici yolculuğa Yudo resmi web sitesi www.yudoauto.com.tr’yi ziyaret ederek başlayabilirsiniz.