Türkiye'deki hafif ticari segmenti elektriklenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Stellantis'in tüm markalarında kullanacağı yeni elektriklileri haberleştirmiştik. Şimdi de sıra Fransız Renault'ya geldi.

Kangoo ismi ülkemize yabancı olmasa da uzun süredir satışta değildi. Markanın yenilediği ve elektriklendirdiği hafif ticarisi, uzun bir aradan sonra geri dönüyor. Çok daha çevreci olacak Kangoo'nun fiyatını iste Türkiye Sigortalar Birliği'nin "Kasko Değer" kısmından öğrenme fırsatımız oldu.

Sitedeki verilere göre Kangoo E-Tech, Iconic donanım paketi ile satışta olacak. Tek bir batarya ve motor seçeneği bulunduracak modelin fiyatı ise 1.500.000 TL olarak görünüyor. 

Kangoo E-Tech, 44 kWh'lik bir batarya kullanıyor. Bu bataryadan yaklaşık 300 km menzil çıkartabilen model, 90 kW (120 PS) güce sahip olacak. Resmi verilere göre Kangoo, 27 dakikalık hızlı şarj ile 170 kilometrelik bir menzile kavuşabiliyor.

Yine resmi verilere göre Kangoo E-Tech, yaklaşık 4.900 litrelik bir kargo alanı sunacak. 

Kangoo E-Tech, 130 km/s azami hızı ile dikkat çekecek. 205/60 R16 jantları kullanacak olan elektrikli ticari, 0-100 km/s hızlanmasını da yaklaşık 12.6 saniyede tamamlayabiliyor.

Bu arada galerideki fotoğraflar, Almanya'daki meslektaşlarımızın test sürüşüne ait.