Jeep, yeni elektriklisi Avenger'ı geçtiğimiz yıl satışa sundu. Modelin Türkiye'ye gelişi yaklaşık bir yıl sürmüş olsa da elektrikli Avenger artık bizlerle. Jeep'in Türkiye'de satacağı ilk tamamen elektrikli model, 1.563.750 TL'ye satışta olacak.

4.08 metre uzunluğa, 1.53 m yüksekliğe ve 1.78 m genişliğe sahip olan B-SUV, 54 kWh'lik bir bataryayla donatılmış. Jeep'in verilerine göre şehir içi kullanımda bu batarya 550 km menzil sunabiliyor. Kombine verilerde ise Avenger 400 km menzile sahip olacak.

Galeri: Jeep Avenger

Gücünü tek bir elektromotordan alan model, 156 bg güç (115 kW) ve 260 Nm tork sunabiliyor. 100 kW'lık hızlı şarj desteği ile birlikte gelecek Avenger, yüzde 20-80 şarj aralığını da sadece 24 dakikada şarj edebilecek.

Jeep Avenger ülkemizde sadece Summit isimli donanım paketi ile satışta olacak. Opsiyon listesinde ise çift renk ve deri koltuk seçenekleri bulunuyor.

Avenger ülkemizde Ruby Kırmızı, Güneş Sarısı, Volcano Siyah ve Granit Gri renk paleti ile satın alınabilecek. Buna ek olarak lansmana özel kaput sticker'ı da ilk alıcılara hediye edilecek.

Avenger'ı Jeep'in kendi sitesi üzerinden 20.000 TL karşılığında rezerve edebilirsiniz. Fiyatın ise 20 Ekim tarihine özel olduğunu hatırlatalım.