Başta Avrupa olmak üzere dünya pazarlarının yüksek beklentilerini karşılayan yeni modellerle geliştirdiği elektrikli araçlarını uluslararası etkinliklerde tanıtan Anadolu Isuzu, söz konusu geleneği bu yıl da sürdürerek, portföyüne en son eklenen NovoVolt modelinin tanıtımını 7-12 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Busworld Europe Brüksel Fuarı'nda ilk kez gerçekleştirdi.

Ticari araç sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olarak kabul edilen ve önde gelen ticari araç markaları ile ilgili yan sanayi firmalarını bir araya getiren fuarda Anadolu Isuzu’nun sergilediği alternatif yakıtlı diğer araçlar da katılımcılardan büyük ilgi gördü. Tamamen elektrikli CitiVolt modeli ise fuar kapsamında düzenlenen Busworld Vehicle Awards 2023'te “GÜVENLİ OTOBÜS” kategorisinde Mükemmellik ödülü kazandı.

Ticari araç üretiminde 40 yıllık tecrübeye sahip olan ve her biri pazarda kendini kanıtlamış sağlam ve güvenilir modelleriyle sektörde öncü konumda bulunan Anadolu Isuzu, yeni modeli NovoVolt'u ilk kez Busworld Europe Brüksel Fuarı'nda tanıttı.

Anadolu Isuzu'nun ilk elektrikli Servis & Turizm otobüsü olan NovoVolt, Anadolu Isuzu'nun 2008 yılından bu yana ödüllü ve bilinen ürünü NOVO'nun elektrikli versiyonu. Elektrikli motoru ve yeniden tasarlanmış görünümü ile şehirlere sıfır emisyon, düşük gürültü ve modernlik getirmeye hazır olan NovoVolt’ta, otomobil dünyasında en güvenilir ve yüksek performanslı ürünlerden kabul edilen Allison şanzıman kullanılıyor.

Düşük işletme maliyetleri, maksimum verimlilik ve yüksek manevra kabiliyeti, 7,3 metrelik uzunluğu ile şehirlerarası yolculukların güncel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ferah bir iç mekan ve orta-uzun mesafeli yolculuklar için konfor sunan NovoVolt daha akıcı bir sürüş ve üstün güç aktarımı sağlayarak müşterileri en iyi deneyimle buluşturuyor.

NovoVolt, 165kwH batarya seçeneği ile 225 km’ye kadar menzil sağlıyor. NovoVolt'un 320kW güç ve 12kNm tork üreten elektrikli motoru, tüm performans beklentilerini karşılamaya hazır. Zemine yerleştirilmiş batarya paketleri ve özenle düşünülmüş ağırlık dağılımı ile NovoVolt, 29 yolcu kapasitesine kadar taşıma imkanı sağlıyor. Anadolu Isuzu’nun elektrikli araç portföyüne eklenecek olan ve yeni tasarım dilini yansıtan NovoVolt, Anadolu Isuzu'nun servis-turizm segmentindeki ilk elektrikli midibüsü olarak 2025’te yollarda olacak.