Hyundai, geçtiğimiz yıl Dünyada Yılın Otomobili seçilen Ioniq 6'yı resmen satışa sundu. Model iki farklı donanım seçeneği ile satışta olacak.

1.640.000 TL'ye satışta olacak Progressive versiyonu 151 bg güç ve 350 Nm tork üretebiliyor. WLTP verilerine göre 430 km menzil sunabilecek model 0-100 km/sa hızlanmasını da 8.8 saniyede tamamlayacak.

Uzun menzilli versiyon ise dört tekerden çekiş sistemiyle geliyor. 519 km menzil sunacak bu model, 325 bg güç ve 605 Nm tork verisine sahip. Bu nedenle bir üst vergi dilimine sıçrayan model, 2.775.000 TL'ye alıcı bulacak.

Galeri: Hyundai Ioniq 6

Geliştirilmesinin başlangıcından itibaren liderliğe gözünü diken Ioniq 6, mümkün olan en iyi BEV performansını ve sahiplik deneyimini iddia ediyor. Farklı yaşam tarzlarını destekleyecek olan Ioniq 6, hem ekonomi hem de sürüş performansını bir arada sunacak.

Ioniq 6'nın etkileyici elektrikli sürüş performansı, Hyundai’nin EV'ler için özel olarak geliştirdiği E-GMP platformundan ve ultra düşük rüzgar direncinden geliyor. E-GMP, optimum elektrik performansı sunarken, yalnızca 15 dakikalık şarj ile 351 kilometrelik bir menzil sunuyor. Aynı zamanda 350 kWh ultra şarj istasyonlarında da yaklaşık 18 dakikada yüzde 10 ila 80 arasında pilini doldurabiliyor. Ioniq 6, tıpkı kardeşi Ioniq 5 gibi 800V ultra hızlı şarj özelliğine de sahip. Ayrıca, ek bileşenlere veya adaptörlere ihtiyaç duymadan 400V şarjı da destekliyor.

Ioniq 6, araç içindeki yolcuların ferah bir şekilde seyahat etmeleri için 2.950 mm gibi uzun bir dingil mesafesi sunuyor. Yeni nesil otomobil böylece segmentinde liderlik elde etmek için E-GMP'nin esnekliğinden en iyi şekilde yararlanıyor. E-GMP ile birlikte, yenilikçi Araç Güç Kaynağı (V2L) teknolojisini sunan otomobil, dev bir taşınabilir güç bankası haline dönüşüyor.