Fisker, ilk kez 3 Ağustos'ta gösterdiği Pear isimli giriş seviyesi crossover modelinin detaylarını açıkladı. IAA Münih Fuarı'nda kullanıcılar ile buluşacak olan model, 29.900 dolarlık fiyat etiketi ile giriş seviyesi elektrikliler arasına katulacak.

5 ya da 6 kişilik alınabilecek crossover yaklaşık 4.550 mm uzunluğa sahip. Ocean'dan daha küçük olan modelin koltuk sayısı düşük olan versiyonunda, arka bölümde bir kol dayanağı bulunacak.

Galeri: Fisker Pear

Pear, "Houdini Trunk" adında bir bagaj sistemine sahip. Aşağıya doğru raylı bir şekilde açılan bagaj kapağı, sıkışık alanlarda bagaj kapağının etrafa çarparak hasar görmesine engel oluyor. Tabii sistemin yağmurlu ya da zorlu hava koşullarında nasıl çalışacağına pek emin değiliz...

Pear'ın yetenekleri bununla da sınırlı değil. Modelin ön bagajında, Fisker'in "froot" adını verdiği bir çekmece bulunacak. Buraya bir pizza kutusundan tutun, antrenman elbiselerinize kadar her şeyi koyabileceksiniz. Bu bölmenin amacı, içeriye alınan eşyanın kokusunun dışarıya çıkmasını engellemek. Ön bagaj da ayrıca yalıtım opsiyonu ile alınabiliyor.

Fisker, modeli iki farklı batarya opsiyonu ile piyasaya sürecek. Giriş seviyesi model yalnızca 290 km menzil sunarken, daha büyük bataryada bu rakam 515 kilometreye kadar çıkabiliyor. Model sadece önden ya da dört tekerden çekiş desteği ile satın alınabilecek. 

Pear'ın bir diğer önemli yönü de Fisker'in yazılım gücünü deneyeceği ilk model olması. Markanın yüksek performanslı beyni Fisker Blade, ilk kez Pear üzerinde denenecek. Fisker'in açıklamalarına göre Blade, AMP kullanarak çok daha yüksek verimlilik sağlayabilecek.

Fisker, Pear'ın üretimini Amerika'da gerçekleştirmek istiyor. Modelin resmi çıkış tarihi de 2025 yılına ertelenmiş durumda.