Bir süredir casuslarımıza yakalanan makyajlı Mercedes-Benz EQB, sonunda resmen tanıtıldı. 2021 yılından beri piyasada olan elektrikli SUV, yaşadığı makyaj operasyonu ile birlikte önemli teknolojik gelişmeler yaşadı.

Estetik değişimin büyük bir kısmının ön bölümde yaşandığını söyleyerek başlayalım. Tamamen siyah parlak bir elemandan oluşan ızgara, büyüyen logo ile de daha tanınabilir hale gelmiş. Bu logo, seçilen donanım paketine göre rengini değiştirecek. Far takımlarının hemen üstünde bulunan LED ışık barı ise yerini koruyor.

Galeri: 2023 Makyajlı Mercedes-Benz EQB

Ön ve arka bölümde yeni tamponlara kavuşan model, stoplarının grafiklerini de değiştirmiş. Buna ek olarak kullanıcılar artık aracı Starling Blue ve Cirrus Silver renkleri ile de satın alabilecek.

Gelelim kabine... Yaşam alanındaki ekranların tamamı yenilenmiş. Mercedes, yeni EQB'yi artık standart olarak 10.25" büyüklüğe sahip yekpare dokunmatik ekran tasarımı ile satışa sunacak. Hem dijital gösterge panelini hem de bilgi eğlence sistemini kapsayacak bu ekran, yeni nesil MBUX yazılımı ile destekleniyor.

Sesle kontrol sistemini genişleten Alman üretici, sisteme kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto desteği de kazandıracak. EQB, yeni sensörleri ve kameraları ile de sürüş asistanlarını güçlendirmiş durumda. Mercedes, Aktif Şerit Asistanı sisteminin de artık ESP kullanmak yerine direksiyona geri bildirim verdiğini açıkladı.

Motor seçeneklerinde ise bir değişim yaşanmadı. EQB hala 250+, 300 4Matic ve 350 4Matic versiyonları ile satışta olacak. Ülkemizde de satışta olan 250+ ve 350 4Matic versiyonları, sırasıyla 190 ve 292 bg güç üretebilecek.