Hongqi E-HS9, bünyesinde Yeniköy Motors ve Aston Martin Türkiye’yi bulunduran D ve D Motorlu Araçlar A.Ş. tarafından, Ağustos sonu itibari ile Türkiye pazarına sunuluyor. Çin Devlet Başkanı'nın resmi aracı olan HONGQI, Türkiye'de benzersiz bir lüks deneyimi sunmak üzere geliyor.

Çin’in en eski ve en büyük otomobil üreticilerinden biri olan FAV Group tarafından devlet başkanları ve üst düzey devlet görevlileri için lüks segmentte üretilen Hongqi bir SUV modelin sahip olabileceği en lüks iç ve dış tasarımlardan birine sahip. 

Galeri: Hongqi E-HS9

Hongqi E-HS9 sürüş kolaylığı, konforu ve ileri teknoloji özellikleri ile SUV segmentinde oyunun kurallarını değiştirecek özellikleri ortaya koyuyor. 

Yüksek kalite, son teknoloji özelliklerle donatılmış olan Hongqi sürüş kontrolü ve güvenliği en yüksek seviyede sağlarken, lüks ve konforu ön planda tutmayı da başaran bir model olarak karşımıza çıkıyor. 

Hongqi’nin Orta Doğu Direktörü Cheng Zhang: “ Hongqi’nin tüm araçları yüksek kaliteli, son teknoloji özelliklerle donatılmış, sürüş kontrolü ve güvenliği entegre ederken lüks ve konforu ön planda tutan modeller yaratmak için global lider markalarla aynı üretim standartlarını benimsemiştir. Ayrıca Hongqi birçok yönden benzersiz bir marka, Orta Doğu pazarı çerçevesinde Türkiye’de markamızı yollarda görmek mutluluk verici olacak.” dedi. 

Satışa sunulacak E-HS9, oldukça performanslı bir yapıya sahip. 0-100 km/sa hızlanmasını 5 saniyede tamamlayabilen model, 551 bg güç ve 750 Nm tork üretebiliyor. Dört tekerlekten sürüş sistemi sunan model NEDC test döngüsüne göre de 500 km menzil sunacak.