Ford'un %100 elektrikli, sıfır emisyonlu sürüş sağlamak için sıfırdan geliştirdiği ilk seri üretim otomobil olan, efsanevi Mustang ruhunu koruyan Mustang Mach-E, Türkiye’deki otomobil tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Binek segmentinde Ford’un ilk elektrikli aracı olan Mustang Mach-E, şirketin elektrifikasyon stratejisi kapsamında önümüzdeki dönemde sunacağı diğer premium elektrikli araçların da habercisi.  

Tamamen elektrikli yeni Mustang Mach-E, 3.588.600 TL tavsiye edilen başlangıç fiyatıyla Ford Store bayilerinde satışa sunuluyor. Güncel bayi listesine ford.com.tr adresi üzerinden ulaşılabiliyor.

Galeri: 2023 Ford Mustang Mach-E

Gerçek gücü duyarlılıkla buluşturan Mustang Mach-E’nin standart menzilli (Standard Range) ve önümüzdeki dönemde gelecek olan uzatılmış menzilli (Extended Range) batarya seçenekleri, menzil endişesini ortadan kaldırarak sınıfındaki kuralları baştan yazıyor. Green NCAP tarafından gerçekleştirilen değerlendirmeler kapsamındaki temiz hava ve sera gazı emisyon testlerinden tam not alan Mustang Mach-E, iki şarj arasında 600 km'ye kadar WLTP (Uluslararası Uyumlu Hale Getirilmiş Hafif Araç Test Prosedürü) elektrikli sürüş menzili sağlıyor.

Enerji tasarruflu aktarma organları, Mustang Mach-E RWD modelleri için 600 km'ye kadar elektrikli WLTP (Uluslararası Uyumlu Hale Getirilmiş Hafif Araç Test Prosedürü) sürüş menzili ve Mustang Mach-E AWD modelleri için 550 km’ye kadar menzil sunuyor. 

Ford Mustang Mach-E’yi şarj etmek hızlı ve basit. Ford, Mustang Mach-E müşterilerine, evden şarjı daha hızlı, daha akıllı ve daha kolay hale getirmek için opsiyonel bir Ford Connected Wallbox sunuyor. 7,4 kW ve 11 kW versiyonları bulunan duvara monte şarj cihazı, Mustang Mach-E’nin bataryasını 7,4 kW ile 8-10 saatte 5, 11 kW ile 6-7 saatte yüzde 10’dan yüzde 80’e kadar doldurabiliyor.

Akıllıca planlanan ön bagaj, arka koltukların arkasında 402 litrelik ve ön koltukların arkasında 1.420 litrelik yük alanıyla destekleniyor. Ön bagaj ise boşaltıldığında 100 litrelik ilave saklama alanı sağlıyor.