Bundan birkaç sene önce MG'nin yeni modeli MG4 için düzenlediği lansmana katılma fırsatım olmuştu. Lansman esnasında markanın yetkilileri, gelecekte karşımıza çıkacak performanslı bir versiyondan bahsetmişti. İşte o versiyon, resmen tanıtıldı.

MG4 XPower adını alacak bu model, önümüzdeki hafta başlayacak Goodwood Hız Festivali esnasında meraklıları ile buluşacak. SAIC Motor'un MSP platformu üzerinden yükselen model, standart kardeşinin aksine 430 bg güç ve 600 Nm tork üretebilecek.

Galeri: MG4 Electric XPOWER (2023)

MG4 XPower gücünü ön ve arka aksında bulunan iki motordan alıyor. Tüm tekerleklerden çekiş sistemine sahip modelin 0-100 km/sa hızlanması ise 3.8 saniye olarak belirlenmiş. Tabii bu spesifik versiyonun tek özelliği, yüksek gücü değil.

MG mühendisleri aynı zamanda bu ekstra gücü dizginleyebilecek teknolojiler de geliştirmiş. MG ailesinde ilk kez karşılaşacağımız "Dynamic Cornering Control" sistemi, bu yeni özelliklerden biri. Elektronik diferansiyel kilidi ve akıllı tork yönlendirme sistemi ile çalışan bu teknoloji, maksimum yol tutuşu sağlamayı hedefliyor. Yeni süspansiyonlar, daha güçlü bir rejeneratif frenleme sistemi ve 345 milimetrelik havalandırmalı fren diskleri de XPower takısı ile gelen yenilikler arasında.

MG, bu ay itibariyle modelin satışına İngiltere sınırları içerisinde başlıyor. Aracın fiyatı ise 46.400 dolar olarak belirlenmiş.