Fisker, Ocean ile birlikte elektrikli SUV segmentini sallamayı başarmıştı. ABD sınırları içerisinde şu anda teslimatlarına başlanan Ocean'ın başarısının ardından, iki yeni model daha piyasaya sürülecek. Bu modellerden ilki olan Pear isimli giriş seviyesi modelin 2025 yılında satışa sunulması bekleniyor. Daha sonra gelecek Ronin ise, EV dünyasını sallayacak.

Maalesef Ronin hakkında elimizde çok fazla bilgi yok. Lakin modelin, 2025 yılından sonra karşımıza çıkacağı kesin. Fisker'in amiral gemisi olmaya gelen dört kapılı GT'den en net görüntüler, şirketin CEO'su olan Henrik Fisker tarafından paylaşıldı.

 

Fisker, kendi Instagram sayfasından paylaştığı görüntülerle model hakkındaki bazı detayları da paylaştı. Örneğin modelin tüm teknik verilerini 3 Ağustos'ta resmen öğrenebileceğiz. Aracın "süper hızlı" olduğunun altını çizen Fisker, en az 1.000 km menzil sunacağının da altını çiziyor.

Eğer Fisker'in iddiaları doğruysa, bu rakam Ronin'i en uzun menzile sahip EV yapacak. Yine de dereyi görmeden paçaları sıvamamakta fayda var. Çünkü EV dünyasında bu iddialar sık sık ortaya atılıyor. Yine de Fisker'in yenilikçi bir yaklaşıma sahip olduğunu biliyoruz.

Tasarım anlamında da dikkat çekici görünen Ronin, Fisker'in en önemli işlerinden biri olacak gibi. Bakalım model, bahsi geçen 1.000 kilometrelik menzile sahip olabilecek mi?