Rolls-Royce'un özel yapım motorlu otomobillerinin fabrikadan çıkıp müşterilere teslim edilmesi ortalama 12 ila 15 aylık bir periyoda tekabül ediyor. Marka CEO'su Torsten Müller-Ötvös tarafından yapılan açıklamaya göre ise şirketin ilk EV'si Spectre'ye olan yoğun talep, bu zamanın daha da fazla olmasına yol açabilir.

Müller-Ötvös, cumartesi günü İtalya'nın Como Gölü'ndeki Concorso D'Eleganza Villa D'Este'de düzenlenen bir medya gösterimi sırasında InsideEV'deki meslektaşlarımıza, "Bugün sipariş verirseniz, yüksek ihtimalle 2025'te teslim alırsınız. Orta ve uzun vadede ani artışlar görebilme ihtimalimiz olsa da niyetim, müşterilerimizin ürünlerimizden birini teslim alana kadar yıllarca beklemelerine gerek kalmaması" ifadelerini kullandı.

Marka CEO'su sözlerine, “Müşteriler, lüks segmentte iki yılı, üç yılı, dört yılı, beş yılı aşan bekleme sürelerini pek de takdir etmiyor." diyerek devam etti. Müller-Ötvös, şirketin geçmiş elektrik konseptleri olan -aşağıda görüntüleyebilirsiniz- 102EX ve 103EX'in Spectre'ye ilham olduğunu ve üretim modelinin müşteri geri bildirimleriyle yönlendirilip tasarlandığı ifadelerini kullandı.

Müller-Ötvös, "Menzil ve şarj süreleri hakkında çok şey öğrendik. Menzil konusunda bir numara olmamıza gerek olmadığını biliyorduk fakat 500 kilometrelik bir menzil müşterilerimiz için fazlasıyla yeterli." dedi.

Rolls-Royce EV Teaser

Açıklamalarına devam eden üst düzey yönetici, "Pil boyutunun ardındaki doğru mantığı da bu şekilde daha iyi anlamış olduk. Vücut şekli açısından nasıl yapmamız gerekiyor, tüm otomobil nasıl görünmeli gibi sorular sorduk. Bütün saydıklarımız arasında çok iyi bir denge var.” açıklamalarında bulundu.

Spectre'nin ızgarası ile ilgili Rolls-Royce CEO'su Müller-Ötvös, "Nihai kararımız, Rolls-Royce'un çok önemli bir parçası olduğu için Pantheon ızgarasını korumak istememiz. Bu ızgara, daha önce bir Rolls-Royce'ta gördüğümüzden bir hayli farklı. Spectre, şimdiye kadarki en aerodinamik açıdan verimli otomobilimiz ve müşteriler bu konuda fazlasıyla hevesli" diyerek sözlerine son verdi.