Çinli otomobil üreticisi Geely, son zamanlarda elektrikli otomobillere oldukça önem veren şirketler arasında yer alıyor. Özellikle Polestar ile birlikte birçok farklı modelle karşımıza çıkan şirket, yeni markalar kurarak ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Otomobil üreticisinin yeni modeli Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi kayıtlarında ortaya çıktı.

Polestar forum’da paylaşılan patent görsellerinde şirketin yeni premium alt markası Galaxy’nin amiral gemisi modeli yer alıyor. Görsellere detaylıca baktığımızda modelin geçtiğimiz aylarda tanıtılan Galaxy Light konseptine oldukça benzediğini söyleyebiliriz. Araç, Taycan’ın rakibi olarak bizlerin karşısına çıkacak.

Galeri: Geely EV Patent Görselleri

Yan tarafa geçtiğimiz düzgün bir şekilde alçalan tavan çizgisi aracın oldukça şık gözükeceğini bizlere gösteriyor. Arkada bizleri konseptin aksine klasik bir şekilde açılabilen kapılar karşılıyor. Kayıtlarda aracın boyutlarıyla ilgili bir şey bulunmuyor.

Ancak yapılan açıklamalara göre araç şirketin amiral gemisi modeli olduğu Tesla Model S’e yakın boyutlara sahip olabilir. Ya da Avrupa’da oldukça sevilen Model 3’e yakın boyutlara da sahip olabilir. Yeni modelin Geely tarafından geliştirilen ve halihazırda Volvo, Polestar ve Zeekr gibi markalar tarafından kullanılan Sustainable Experience Architecture (SEA) mimarisi üzerine inşa edilmesini bekliyoruz.

Şimdilik aracın tanıtımı tarihi net olarak belli olmasa da son raporlara göre Avrupa teslimatları 2023’ün 4. çeyreği itibariyle başlayacak. Bu da aracın bizlere kısa bir süre içerisinde tanıtılacağını gösteriyor.