Alman otomobil üreticisi Volkswagen, geçtiğimiz haftalar yeni ID.7'nin tanıtımını gerçekleştirdi. Araç, tasarımıyla ve özellikleriyle ilgili çekmeyi başardı. Şimdi ise marka, daha performanslı olan ID.7 GTX'i tanıtmaya hazırlanıyor. Şirket, araca dair 3 farklı fotoğrafı içeren teaser bir kolaj paylaştı.

Eylül ayında Almanya'nın Münih kentinde düzenlenen IAA Mobility etkinliğinde tanıtılacak olan Volkswagen ID.7 GTX'in teaser görsellerine baktığımızda far, stop ve ayna tasarımını görebiliyoruz. Aktarılanlara göre aracın iç mekanında ve dışında çeşitli kırmızı siyah tasarım ayrıntıları yer alacak. Bu sayede model, daha sportif gözükecek.

Volkswagen ID.7 GTX Teaser Görseli

Alman marka, ID.7 GTX'i ID ailesinin amiral gemisi modeli olarak tanımlıyor. Bu da aracın şirketin en pahalı elektrikli otomobili olacağı anlamına geliyor. Volkswagen şimdilik aracın detaylı güç verilerini paylaşmadı. Ancak aktarılanlara göre çift elektrik motorlu bir ünite bizlerin karşısına çıkacak.

Şu anda Volkswagen ID.7, Pro ve Pro S olmak üzere iki farklı arkadan çekişli versiyonla sunuluyor. Standart versiyon, WLTP değerlerine göre 615 kilometre menzil sunabiliyor ve 82 kWh'lik bir bataryayla karşımıza çıkıyor. Üst versiyon olan Pro S ise WLTP değerlerine göre 700 km menzil sunabiliyor ve 91 kWh'lik bir bataryayla karşımıza çıkıyor. Pro, 170 kW'a kadar DC hızlı şarj edebilirken ve Pro S 200 kW'a kadar şarj edilebiliyor. Her iki araç da 282 beygir güç üretebiliyor.