Casus fotoğrafçılara neredeyse her hafta yakalanmayı başaran yeni nesil Mini Cooper'ın yeni nesil iç tasarımını gösteren fotoğraflarla karşınızdayız. Aşağıdaki fotoğraf galerisinden inceleyebileceğiniz aracın iç mekanında büyük bir yuvarlak ekran dikkat çekiyor.

Sözünü ettiğimiz bu yuvarlak ekran, orta kısma yerleştirilerek geliyor. Mevcut modeldekine göre fazlasıyla büyük olan bu ekran en üstte hız ve kalan mesafe gibi klasik göstergelere sahip. Casus kaynaklarımız haberimize konu olan Mini'yi elektrikli bir model tanımlıyor.

Galeri: Mini Cooper Electric İç Mekan Casus Fotoğrafları

Ekranın üst kısmındaki sürücü bilgisine ayrı bir parantez açmak istiyoruz. Diğer otomobillerde yalnızca sürücü için analog göstergeler veya ikinci bir dijital ekran yer alırken, yeni nesil Cooper'da sadece merkez ünite yer alacak. Bununla birlikte bilgileri ön camda göstermek adına bir head-up display ekranının yer alacağını düşünüyoruz. Tarihler Temmuz 2022'yi gösterdiğinde tanıtılan Concept Aceman'ın ile benzerlik gösteren, minimalist bir iç mekan bekliyoruz.

Haberimize konu olan otomobilin dış mekanı ile ilgili sayısızca casus fotoğrafı görme şansımız olmuştu. Aracın herhangi bir kamuflaja sahip olmadan test edilmesi araç üzerindeki testlerde yavaş yavaş sona gelindiğinin bir göstergesi olabilir. Bu ihtimalin tam tersini de düşünmemiz gerekir. Haberimizin sonlarına doğru gelirken, önümüzdeki günlerde Mini'den çok daha detaylı açıklamalar gelmesini bekliyoruz.