İsveçli otomobil üreticisi Volvo, ürün gamını genişletmeye hazırlanıyor. Şirket, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda giriş seviyesi SUV modelini 7 Haziran'da tanıtacağını duyurdu. Tanıtıma 1 aya yakın bir süre kala tamamen elektrikli EX30'un patent görselleri ortaya çıktı.

Cochespias forumda yer alan patent görsellerine baktığımızda aracın şirketin amiral gemisi tamamen elektrikli SUV modeli EX90'a benzediğini görüyoruz. Özellikle ön tarafta yer alan kademeli far grubu EX90'dakilerine oldukça benziyor. Profile doğru geçtiğimizde alçalan tavan çizgisi ve kalın C sütunu aracı oldukça farklı gösteriyor.

Galeri: Volvo EX30 Patent Görselleri

Arka tarafa geçtiğimizde ise bizleri EX90'dakine benzer stop grupları karşılıyor. Şimdilik stopların ortada ikiye LED'lerle birlikte birleştirilip birleştirilmediğini net olarak bilemiyoruz. Ancak birleştirilmeleri durumunda oldukça şık duracağını söyleyebiliriz.

7 Haziran'da tanıtılacak olan model için Volvo, yeni bir teaser görseli yayınladı. Görselde aracın arka bölümüne yer veriliyor. Ancak karanlık sebebiyle ayrıntılar net olarak belli olmuyor. Aktarılanlara göre tanıtımla birlikte araç, seçili marketlerde ön siparişe açılacak.

Volvo EX30 Teaser Görseli

İddialara göre yeni tamamen elektrikli Volvo EX30, Geely'nin SEA platformu üzerine inşa edilecek ve gelecekte tanıtılacak olan tamamen elektrikli Polestar SUV ile altyapısını paylaşacak. Ayrıca aracın standart olarak arkadan itişli, opsiyonel olarak 4 çeker olarak alınabileceği de konuşulanlar arasında. Model, XC40 Recharge ve C40 Recharge modellerinin altında konumlanacak.