Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, uzun zamandır Cybertruck üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. 2019 yılından beri binlerce kişi aracın ne zaman piyasaya sürüleceğini merakla bekliyor. Her ne kadar son yıllarda ertelemeler olsa da 2023-2024 yılları arasında modelin satışa sunulması bekleniyor. Güney Kore basına göre marka, yakın bir zamanda üretime başlamak için parça tedarik etmeye başladı. 

Maekyung.com’a göre Tesla, aracın A, B ve C sütunu parçaları için Seoyeon E-Hwa şirketine 227 milyon dolarlık bir sipariş verdi. Seoyeon E-Hwa, bu kapsamda Tesla'nın gelecek fabrikasının bulunduğu yerden çok uzak olmayan Monterrey, Meksika'da bir tesis kiraladı. Parça tedarikçisi, yalnızca Tesla Cybertruck için parça üretmek amacıyla kiraladığı tesise 13 milyar won’luk bir ödeme gerçekleştirdi.

Galeri: Tesla Cybertruck!

Ayrıca aktarılanlara göre parçaların üretimi Haziran ayı itibariyle başlayacak. Tesla, markayla tedarik için 3 yıllık bir sözleşme yaptı. Her ne kadar anlaşmalar yapılsa da birçok müşteri Tesla’nın aracı ne zaman piyasaya süreceği konusunda pek de iyimser değil.

Özellikle aracın klasik modellere kıyasla daha farklı bir yapıda olması markayı zorlayan sebepler arasında yer alıyor. Elon Musk, son yaptığı açıklamalarda 2023’ün 3. çeyreğininin sonunda ilk Tesla Cybertruck araçlarını teslim edebileceklerini söyledi. Ancak şimdilik daha fazla ayrıntı bilinmiyor. İlerleyen günlerde yapılacak açıklamalarla modele dair daha fazla ayrıntıyı öğrenebileceğiz.