Alman otomobil üreticisi Porsche, uzun zamandır tamamen elektrikli Boxster EV üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne kadar tamamen elektrikli modeli casuslarımız birçok kez görüntülemeyi başardı. Bu sefer araç, Nürburgring pistinde test edilirken kameralara yakalandı.

Her ne kadar aracın üzerinde herhangi bir kamuflaj yokmuş gibi görünse de sahte paneller ve siyah bantlar sayesinde ayrıntılar net olarak belli olmuyor. Arka tarafta Porsche, sahte bir egzoz çıkışına yer vererek aracın içten yanmalı olduğunu düşünmemizi istese de casuslarımız daha öncesinde aracın şarj portunu açık bir şekilde görüntüledi.

Galeri: 2025 Porsche Boxster EV Casus Fotoğrafları

Aracın akıllı kamuflajı sebebiyle ön ve arka bölümü doğru bir şekilde göremesek de aracın keskin hatları gözümüzden kaçmıyor. Bugüne kadar yeni neslin iç mekanını görüntüleyemedik. Ancak kabinde birçok ekranının yer alacağını düşünüyoruz.

Teknik tarafa geçersek henüz net güç verilerini bilmiyoruz. Ancak aktarılanlara göre ilk başta model, arkadan itişli ve tek motorlu bir seçenekle sunulacak. Ardından ilerleyen dönemlerde 4 tekerlekten çekiş sistemine sahip ve çift motorlu versiyonunun sunulması bekleniyor.

Yeni nesil 718'in Porsche'nin bugüne kadar tanıtmadığı ve küçük araçlar için geliştirdiği bir platform üzerine inşa edilmesini bekliyoruz. Büyük ihtimalle bu mimari, şirketin Audi ile ortak olarak geliştirdiği Premium Platform Electric (PPE) platformundan bazı izler taşıyacak. PPE, yeni Audi Q6 E-Tron ve Macan EV modellerinde karşımıza çıkacak.

Boxster versiyonuna ek olarak coupe formuna sahip Cayman versiyonun da tanıtılmasını bekliyoruz. Bugüne kadar casuslarımız modeli görüntülemediği için Cayman'ın ne zaman tanıtılacağını bilmiyoruz. Belki model, Boxster'dan sonra tanıtılabilir. Şimdilik aracın ne zaman tanıtılacağı belli olmasa da 2024 yılında bizlerin karşısına çıkacağını düşünüyoruz.