Çinli elektrikli otomobil üreticisi NIO, son zamanlarda oldukça dikkat çekmeyi başaran markalar arasında yer alıyor. Son yapılan açıklamaya göre marka, Çin'de düzenlenecek Şanghay Otomobil Fuarı'nda tamamen elektrikli yeni ES6'yı tanıtacak. Buna ek olarak Çinli otomobil üreticisi 18 Nisan 2023'te başlayacak fuarda tüm araç serisini ve ilgili ürünlerini sergileyeceğini açıkladı.

Çinli üreticisi bu fuar kapsamında tüm dünyaya geleceğe dair planlarını göstermek istiyor. Bundan dolayı bu seneki fuarı "Yeni Bölüm" olarak adlandırıyor. Otomobil fuarında şirketin ikinci nesil elektrikli araç platformunu kullanan 6 farklı model katılımcılarla buluşacak.

Galeri: NIO ET7

Yapılan açıklamaya göre tamamen elektrikli akıllı SUV'ye ek olarak şirketin amiral gemisi sedan modeli ET7 de burada resmi olarak tanıtılacak. Şirket, etkinlikte batarya değişim istasyonu ve 500kW Power Charger şarj cihazının üçüncü nesil versiyonlarını da sergilemeyi planladığını söyledi.

"NIO, batarya şarj ve değişim ağı sayesinde elektrikli araç şarjlarını içten yanmalı bir otomobile yakıt ikmali yapmak kadar kolay bir hale getiriyor. Kullanıcılar istedikleri zaman kolay bir şekilde araçlarının bataryalarını değiştirip yollarına devam edebiliyorlar."

Buna ek olarak Şanghay Otomobil Fuarı'nda NIO Life adı verilen bir bölüm de yer alacak. Burada tasarımcılarla birlikte marka çeşitli koleksiyonlar paylaşacak. Ayrıca NIO House adı verilen bölüm sayesinde kullanıcılar NIO araçlarını deneyimlerken rahat bir şekilde dinlenebilecekler ve kahvelerini içebilecekler.