İsveçli otomobil üreticisi Polestar, son zamanlarda oldukça öne çıkmayı başaran elektrikli otomobil markaları arasında yer alıyor. Özellikle Polestar 2 ve 3 ile birlikte oldukça iyi bir başarı yakalayan marka, serisinin yeni modelinin tanıtım tarihini açıkladı. Yapılan açıklamalara göre şirket, 18 Nisan'da yeni Polestar 4'ün tanıtımını gerçekleştirecek.

Polestar, aracın ilk olarak Şanghay Otomobil Fuarı'nda duyurulacağını belirtti. Polestar 4, SUV ve coupe gövde stillerinin karışımı olarak bizlerin karşısına çıkacak. Şirketin bugüne kadar üreteceği en hızlı seri üretim araç olacak olan model, 0-100 km/sa hızlanmasını 4 saniyenin altında tamamlayabilecek.

Galeri: Polestar 4 Teaser Görselleri

Bugüne kadar araca dair markadan fazla teaser görselleri gelmedi. Ancak daha öncesinde Polestar 3 ile birlikte çekilen görsellere baktığımızda aracın SUV'ye göre biraz daha küçük ve daha aerodinamik olduğunu görüyoruz. Şirketin tasarım dilini yansıtacak olan model, modern teknolojileriyle fark yaratmayı hedefliyor.

Tesla Model Y ile rekabet etmesi beklenen modelin fiyatı henüz bilinmiyor. Ancak 2021 yılında şirketin CEO'su açıklamalarında fiyat etiketinin 60.000 dolar civarında olabileceğini belirtti. Şirket, 2024 yılında 43.000 adet, 2025'te ise 79.000 adet Polestar 4 satışı gerçekleştirmeyi planlıyor. 2023'ün sonlarına doğru Çin'de üretime girecek olan model, Porsche Macan EV'ye de rakip olacak.