Tamamen elektrikli pickup modeli Tesla Cybertruck'ın seri üretimi nihayet yaklaşıyor gibi görünüyor. Son yıllarda en çok beklenen elektrikli araçlardan biri olan Cybertruck, ilk olarak 2019'da gösterildi. Aradan geçen 4 yılın ardından araç sadece geliştirme aşamasında kaldı ve yaklaşık 1.5 milyon rezervasyon sahibi sabırsızlıkla pickup modelinin lansmanını bekliyor.

Neyse ki, daha fazla beklemeyecekler gibi görünüyor. Son haftalarda sosyal medyada birçok Cybertruck prototipi paylaşılıyor. Bir Twitter kullanıcısı, Kaliforniya'da gördükleri bir Cybertruck prototipinin birkaç görüntüsünü yayınladı. Diğer Cybertruck prototiplerinde açık arazi lastikleri bulunurken bu prototipte Aero kaplamalı dört mevsim lastikler yer alıyor. Ayrıca sabit yan aynalara ve çalışan arka stop lambaları gözümüze çarpıyor.

 

Bu görüntüler Tesla'nın çarpışma testinde olan bir Cybertruck videosunu yayınlamasından kısa bir süre sonra paylaşıldı. Açıklamalara göre şirket, Cybertruck'ın seri üretimine bu yılın 4. çeyreğinde başlamayı planlıyor. Başlangıçta üretim yalnızca Gigafactory Texas'ta gerçekleştirilecek.

Kasım 2019'da tanıtıldığında marka, giriş seviyesi tek motorlu Cybertruck için 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip olacağını belirtti. Açıkçası son zamanlarda artan üretim maliyetleri sebebiyle bu fiyatın daha pahalı olacağını düşünüyoruz. Tesla'nın iddialarına göre araç, oldukça iyi bir performans ve menzil verilere sunacak. Tüm ayrıntılar yapılacak lansmanla birlikte belli olacak.