Hyundai, Ioniq 5 N için yepyeni bir video yayınlayarak karşımıza çıktı. Haberimizin en altındaki videoda izleyebileceğiniz bu model, Ioniq 5 N'i İsveç dolaylarında test edilirken ekranlarınıza getiriyor.

İzledikçe heyecanımızı artıran bu teaser, elektrik motorlarının çıkarttığı ses ile birlikte farklı bir anlam kazanıyor. İçten yanmalı motorların seslerine uzun zamandır alıştığımızdan mütevellit, elektrifikasyona dair bir şey duyunca ister istemez farklı hissediyoruz.

Galeri: Hyundai Ioniq 5 N Casus Fotoğraflar

Belirtmek isteriz ki yeni Ioniq 5 N, her ne kadar aynı platformu paylaşsalar bile farklı görünen bir Kia EV6 GT olarak karşımıza çıkmayacak. Bu noktada Kia, 585 beygir gücü üretirken, Hyundai'nin çift motorlu kurulumu ise yaklaşık 600 beygir gücü üreterek gelecek. Marka mühendisleri, aracın performansını iyileştirme konusunda da çeşitli atılımlar yapacak.

Marka tarafından şu ana kadar aracın menzili ile ilgili herhangi bir açıklamanın yapılmaması ise kafaları biraz da olsa karıştırıyor. Referans olması açısından belirtmek isteriz ki EPA döngüsünde çift motorlu uzun menzilli Ioniq 5'in menzili 411 kilometre olarak gösterilmişti. Daha fazlasını görmek elbette beklentiler arasında.

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, Hyundai Ioniq 5 N'i içinde bulunduğumuz yılın ikinci yarısında görebileceğimizi düşündüğümüzü hatırlatmak isteriz. Gelecek günlerde marka tarafından çok daha fazla teaser görebilmeyi umut ediyoruz.