Alpine A110 GT4 Evo yarış otomobili, 23 Haziran'da bu yılki Pikes Peak Uluslararası Tepe Tırmanışında yarışmak için büyüleyici bir şekilde karşımıza çıkıyor. 2022 FIA R-GT Kupası şampiyonu Raphaël Astier'in direksiyonunda olacağı bu güzellikle birlikte Fransız markası, tarihi etkinlikte ilk kez boy gösterecek.

Belirtmek isteriz ki yarışan model standart bir A110 GT4 olmayacak. Alpine'in tasarımcıları ve Signatech yarış mühendisleri, yarış aracının aerodinamiğinde çeşitli değişiklikler yapacak. Haberimizin kapak görüntüsünde yer alan teaser görüntüsünden de anlıyoruz ki arkada konumlanan devasa kanat araca apayrı bir heyecan katacak.

Galeri: 2022 Makyajli Alpine A110

A110 GT4 Evo, tıpkı mevcut versiyonu gibi arkadan itişli bir şekilde karşımıza çıkacak. Zamana Karşı 1 kategorisinde yarışacak. Bu yarışta sürücü koltuğuna geçecek olan Astier, "Bu program için seçilen sürücü olmaktan son derece gurur duyuyorum. Tüm deneyimimi ve bilgimi markanın ilk Pikes Peak heyecanında kullanmayı dört gözle bekliyorum." ifadelerini kullandı.

Standart A110 GT4, 333 beygir gücü ile 363 ​​bg arasında güç üreten 1.8 litrelik turboşarjlı dört silindirli bir kurulum kullanarak karşımıza çıkıyordu. Bütün bu güç, altı vitesli sıralı şanzıman aracılığıyla arka tekerleklere iletiliyor.

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, Alpine'in A110'u elektrikli bir modelin yerini alacağı 2026 yılına kadar piyasada olması ile ilgili planlar olduğunu hatırlatmak isteriz. Bununla birlikte markanın, 2027 ve 2028'de EV SUV'leri tanıtmayı planladığını da hatırlatmak isteriz.