İsveçli otomobil üreticisi Volvo'nun alt markası olarak konumlanan Polestar, geçtiğimiz yıl 2022 Goodwood Hız Festivali'nde yeni Polestar 5'in prototipini gösterdi. Bu gösteriden önce aracın patent görsellerini sizlerle paylaştık. Şimdi ise önümüzdeki yıla kadar piyasaya çıkması beklenmeyen aracın ilk casus fotoğraflarıyla karşınızdayız.

Genel olarak araca baktığımızda kamuflaja sahip olduğunu görüyoruz. Ön kısımda şimdilik yuvarlak şeklinde bir far grubu yer alsa da patent görsellerinden de hatırladığımız gibi L şeklindeki farlarla değişmesini bekliyoruz. Arka tarafa doğru geçtiğimizde ise ayrıntıları göremiyoruz. Özellikle arka tarafa eklenen spoiler oldukça garip gözüküyor.

Galeri: Polestar 5 Casus Fotoğrafları

Geçen yıl Goodwood Hız Festivali kapsamında Polestar, 884 beygir güç ve 900 Newton-metre tork üretebilen çift motorlu bir güç ünitesinin sunulacağını açıkladı. Genel olarak Polestar 5'in 800 voltluk bir mimariye sahip olacağını ve 103 kWh'lik devasa bir batarya paketiyle karşımıza çıkacağını düşünüyoruz. Aracın ayrıca tek motorlu ve düşük kapasiteli bataryaya sahip versiyonları da olacak.

Polestar 5; Porsche Taycan, Tesla Model S ve Audi E-Tron GT modellerinin rakibi olarak karşımıza çıkacak. Grand tourer tarzı tasarımıyla hem sportif sürüşün hem de konforun bir arada sunulması hedefleniyor. 

Polestar'ın ürün yelpazesinden bahsetmişken yeni elektrikli sedanın önümüzdeki yıl tanıtılması ve 2024 modeli olarak satışa çıkması bekleniyor. Bundan önce İsveçli marka, bu yılın sonlarında Polestar 3'ü de piyasaya sürecek ve ardından Polestar 4'ün lansmanını gerçekleştirecek. Şu anda Polestar 5'in fiyatı bilinmiyor.